Alíkovina

Fyzika a chemie: zábavně a na vlastní kůži

vydáno  •  Škola a poznání
Zajímají vás různé pokusy s chemickými látkami, elektřinou a dalšími podobnými věcmi? Pak se určitě přijeďte podívat do Plzně, kde budou od 15. do 20. září tradiční Dny vědy a techniky.

Dny vědy a techniky v Plzni, 2007., © archiv Stříbrujárů

Dny vědy začnou 15. září a potrvají až do 20. září. Různé ukázky nebo přednášky se budou konat v blízkosti náměstí Republiky. Ve všední dny se stanoviště otevřou od 9 do 18 hodin, v sobotu jen do 17 hodin.

Tady nabízím seznam některých aktivit, na které se budete moct jít podívat do Šafaříkových sadů v Plzni: Svět fyziky, měření mozkové aktivity, lego na hranici hračky a výukové pomůcky, pravěká Plzeň, virtuální laboratoř mechatroniky, prostorové vidění, mašinky - sen kluka každého věku, ale jak to funguje?, vyrobte si vlastní elektřinu...a poznejte jak je to těžké, (Ne)obyčejná fyzika - fyzika na vlastní kůži, (Ne)obyčejná fyzika - dílna vyrob si sám, (Ne)obyčejná fyzika - fyzika pro nejmenší, (Ne)obyčejná fyzika - fyzika nového tisíciletí.
 
Další stanoviště a informace o Dnech vědy najdete na internetových stránkách www.dnyvedy.cz, kde se také musíte na některé přihlásit. Najdete zde i umístění jednotlivých stanovišť. V Plzni nebudou chybět ani debrujáři ze Stříbra - Stříbrujáři. Pokud vás jejich pokusy zaujmou (a nebo to máte do Plzně daleko) můžete navštívit jejich stránky a nahlédnout do sekce Stříbrujáři - pokusy a výrobky.

Přeji hezkou zábavu!
 
Vizitka autorky článku na Alíkovi SARTÍK

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (11)

Příspěvek z 18. září 2008 v 15:50.
Angi v něm napsal:

FYZIKA A CHEMIE FUUUJ

JA NESNASIM FYZIKU A CHEMII17!!!!!JE TO UPE NEZAJIMAVY A NUDNY22!!!!!

Příspěvek z 15. září 2008 v 15:32.
mysak555 v něm napsal:

Fyzika

Je to ten nejzábavnější předmět na světě 44

Příspěvek z 15. září 2008 v 15:32.
mysak555 v něm napsal:

Reakce na -Super-poradna-:

Hmm jsou tady i třeba menčí děti tak tady nemusíš mluvit sprostě neříkám že já nemluvim ale takhle někde kde můžou být i třeba 7 leté děti ne 20