Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Gorilí pohádky na CD

  vydáno  •  kultura · zvířata · knihy · Zoo Praha · cizí jazyky · pohádky
  Moja, Tatu a tiplíci, to je název nejen druhé knížky gorilích pohádek, ale nyní už také nového CD, kterému se stala zmíněná knížka předlohou. Pohádky opět namluvila Lucie Bílá, hudbu složil Dominik Renč a režie se ujal herec Studia Ypsilon, hudebník a pedagog Jan Jiráň.

  CD gorilích pohádek čte Lucie Bílá., © archiv

  Na CD jsou nejen nová dobrodružství Moji, která v těchto dnech oslavila své 5. narozeniny, ale také jejího mladšího brášky Tatua.

  Stejně jako u ostatních produktů půjde výtěžek z prodeje nového pohádkového CD na konto Odhalení, z něhož jsou financovány aktivity ve prospěch ochrany goril nížinných ve střední Africe. Lucie Bílá, která dlouhodobě podporuje projekt Odhalení, načetla nové příběhy bez nároku na honorář.

  Gorilí pohádky se staly prostředníkem mezi naším projektem a dětmi v Africe, kterým kromě zábavy a potěšení přinášejí i poučení a osvětu přispívající k ochraně goril a tamního životního prostředí vůbec.

  Francouzskou a anglickou verzi knížky pohádek dostaly děti z mnoha škol v africkém Kamerunu. Pohádky ve francouzském znění měli možnost poznat i posluchači státního kamerunského rádia CRTV a jeho regionálních stanic. V budoucnu by se měla francouzská verze gorilích příběhů objevit také ve školách v sousední Republice Kongo (Kongo-Brazzaville).

  CD Moja, Tatu a tiplíci

  Moja, Tatu a tiplíciHrdinové těchto příběhů jsou skuteční a jejich příběhy se odehrály - nebo se mohly odehrát. S Mojou a Tatuem, jejich maminkou Kidživu, tátou Richardem, "babičkou" Kambou a tetičkou Šindou se můžete setkat v pražské zoologické zahradě.

  Lucie Bílá vypráví následující příběhy: Jak se Moja učila létat - O vylekaných slonech - Jak našli poklad - Pirátská pohádka - Jak Richard vyzrál na kosáka - O nespokojeném hrochovi - Jak je přepadli tiplíci - Jak zachránili Kambu.

  Gorilla Fairy Tales

  Gorilla fairy talesMoja, Tatu i další hrdinové gorilích pohádek z pražské zoologické zahrady si získali pozornost dětí nejenom v České republice, ale také v daleké Africe. Nyní tyto gorilí pohádky vycházejí v angličtině – jednak proto, aby si je mohly přečíst děti z dalších částí světa, jednak, aby se české děti naučily lépe anglicky. Výtěžek z prodeje knihy, která je doplněna mnoha celostránkovými fotografiemi, podpoří ochranu goril ve střední Africe.

  Knihu napsali Miroslav Bobek a Tereza Šefrnová. Vydává Radioservis pod záštitou Year of the Gorilla, vyhlášeného OSN a Světovou asociací zoologických zahrad a akvárií.

  Více na http://www.rozhlas.cz/odhaleni a www.radioservis-as.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 30. prosince 2009 v 16:51.
  packa17 v něm napsal:

  afgiitiiiui+