Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Gothic I. – frakce

  vydáno  •  informatika · počítačové hry

  Tento článek je určen hlavně pro ty, kteří hrají Gothic I. opakovaně, nebo chtějí dosáhnout vybrané frakce ve hře. Hru ovšem mohou hrát i nováčci, kteří mají bohaté zkušenosti s RPG hrami a jsou zvyklí na hardcore režim. Gothic I. patří mezi starší hry s vysokou obtížností, ale pokrokovou mechanikou na svoji dobu.

  Gothic - temná fantasy RPG hra, © Dieterich01

  Gothic I. je temná fantasy RPG hra, kde hrajete za bezejmenného hrdinu, který je vhozen do bariéry obklopující trestaneckou kolonii za zločin, který se ani nedozvíte. V kolonii vás jako první „přivítá“ strážce Bullit pěstí do obličeje a se slovy: „Vítej v kolonii!“ Po rozhovoru s Diegem, vůdcem stínů, který strážce odežene, se dozvíte, jak to v kolonii chodí, a pozve vás do starého tábora. Je ale na vás, který tábor si vyberete (kterou si zvolíte frakci). Z Diega se mimochodem stane postupem hry váš první opravdový přítel.

  Jakmile skončí rozhovor, začne první kapitola a vaším prvním úkolem je doručit dopis adresovaný mágům ohně, který jste dostali při vašem odsouzení.

  Ve hře se můžete přidat ke třem frakcím, která jsou bandita, stín a novic. Bandité se nachází v Novém táboře, stínové jsou ve Starém táboře a novicové sídlí v táboře v bažinách.

  Za banditu máte mít možnost získat nejvíce druhů zbrojí, budete umět dobře bojovat na blízko a s lukem a přístup do hospody bude pro vás bezplatný (pokud ještě nemáte kalhoty kopáče). Dostat se do řad banditů je snadné a jejich život není nijak složitý. Můžou si v podstatě dělat, co se jim zlíbí. Díky frakci v podobě stína budete dobře ovládat jednoruční zbraně (většina stínů nosí krátké čepele) a budete vést pohodlnější život než obyčejní kopáči. Oproti banditům budete mít i nějaké povinnosti a stát se stínem není žádný med. Musíte splnit zkoušku poctivosti, získat dostatek kladných bodů od stávajících stínů a mít kontakty na prominentní osoby v ostatních táborech. Novicem se můžete stát, pokud s tím budou souhlasit alespoň čtyři z pěti guru v sektovním táboře, ale odměnou vám bude pravidelný příděl rekreační rostliny, která se v táboře pěstuje, a práce, která nejde s dřinou kopáčů vůbec srovnávat. Navíc se budete učit Spáčově magii, což je bůh, ke kterému se novicové, guru a templáři modlí.

  Z novice se můžete vypracovat až na templáře. Dosáhnout titulu guru nelze. Pokud jste stínem, můžete volit mezi cestou ohnivé magie a cestou strážce. Podmínkou k oblečení ohnivé róby je ale potřeba splnit zkoušku, kterou zatím úspěšně splnil pouze jeden ohnivý mág. Jestliže jste banditou, můžete se po zásluhách stát žoldákem.

  Jako templář budete ovládat jak obouručáky, tak pokročilou magii Spáče. V roli ohnivého mága budete mít přístup k magii Inose, hlavního boha Gothicu a boha dobra. V kůži strážce můžete bez problémů vzít do ruky kvalitní dlouhý meč a kuši. V případě, že jste žoldákem, budete ještě lépe ovládat luk a můžete ovládat jak obouruční meče, tak i obouruční sekery.

  Když jste žoldákem, můžete ještě povýšit na mága vody, jestliže jste získali postavení žoldáka cestou bandity. Pokud jste si ale zvolili status ohnivého mága, budete mít možnost stát se nejen vodním mágem, ale také nekromancerem, což je opravdu výzva.

  Vodní mág neboli mág vody má v malíčku magii Adanose, boha rovnováhy, a může ovládat i ohnivou magii, jestliže byl předtím mágem ohně, a nekromant je nejvyšší liga. Ten ovládá magii ohně, vody i temnoty a může se naučit i sedmý kruh, což je nejvyšší meta mezi mágy a umožňuje ovládat nejmocnější kouzlo ve hře, se kterým budete téměř neporazitelným.

  Poznámka: Gothic I. je PC hra určena pro děti od 12 let.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. dubna 2020 ve 23:37, upravený vzápětí.
  Garfíldek12 v něm napsal:

  Super článek, jednoduchý a srozumitelný :) Sám jsem do Gothica vložil snad 250-300 hodin :D

  Příspěvek ze 17. dubna 2020 v 17:28.
  JáJá1 v něm napsal:

  Moc pěknný článek, jen tak dál, tu hru taky jjako Grillerka neznám a možná že si ji zahraju, 5 tlapek.:->

  Příspěvek ze 17. dubna 2020 v 6:56.
  Grillerka v něm napsala:

  Je tu hru sice neznám ale někdy si jí zahraji :-)