Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Gothic II. - Jak vyhrát

  vydáno  •  Informatika
  Proč zrovna píšu o této sérii? Protože Gothic II. je Gothic, který jsem hrál poprvé a také jsem ho hrál nejvíce, a proto v tomto návodu popíšu, jak se chovat, abychom měli co nejvyšší šance na vítězství.

  Gothic 4 (PC), © Alík

  Proč zrovna píšu o této sérii? Protože Gothic II. je Gothic, který jsem hrál poprvé a také jsem ho hrál nejvíce, a proto v tomto návodu popíšu, jak se chovat, abychom měli co nejvyšší šance na vítězství.

  Nejdůležitější pravidlo, tedy pravidlo všech pravidel, je hru pravidelně ukládat, poněvadž tato RPG hra je velmi zrádná. Jednou se nám daří a jindy jen s podivem vyvázneme nepříteli, který nás buďto zahnal do spárů nepřátel nebo nás tak moc „dodělal“, že jsme jen o vlásek unikli smrti. Proto je tak důležité hru pravidelně ukládat. Na začátku hry jsme samozřejmě slabí, a proto bychom si měli říct pár typů, které se nám budou hodit.

  1. Neměli bychom bojovat proti více nepřátelům nejednou, ale vždy bojovat pouze proti jednomu.

  2. Buďme chamtiví a nenechme si nic líbit. Mnohokrát se nám to vyplatí.

  3. Měli bychom se snažit co nejdříve umět získávat trofeje, protože ty nám zajistí ze začátku hry peníze.

  4. Pokud chceme mít zkušenosti, dobré je pobít (ne však zabít) pár lidí v přístavu, protože ti jsou docela slabí a dají se z nich získat docela dost zkušeností.

  5. Další dobrá rada zní takhle: „Pečme si veškeré syrové masa, které získáme, než ho začneme jíst. Zdraví se nám tak bude dvojnásobně nabíjet.

  6. Využívejme Inosovi sochy, pokud máme dostatek zlatých mincí, protože nám přidávají různé bonusy, které nám ze začátku, ale v průběhu celé hry mohou hodit.

  7. Mlaťme lidi s drogou z bažin, protože tím jí získáme a máme majetek, který je možný prodat. Navíc okradeným kuřákům se drogy obnovují.

  8. Mlaťme také lidi, co mají v ruce jakékoliv jídlo. To, čím se stravují, nemá sice nějak vysokou hodnotu (cenovou ani zdravotní), ale ze začátku hry se může hodit.

  9. Plňme všechny úkoly (i ty nejprimitivnější), poněvadž za ně se dají získat docela značné zkušenosti (v některých případech i bez újmy na zdraví).

  Na co bychom se měli specializovat ze začátku hry? Co bychom měli umět dříve a co později? Na to se pokusím odpovědět v dalších řádcích. Podle mě je dobré se co nejrychleji naučit boj s jednoruční zbraní na úroveň 30 %, protože pokud budeme umět boj s jednoruční zbraní na pokročilé úrovni, získáme ze začátku hry obrovskou výhodu, jako je kupříkladu vyšší rychlost, možnost prvního útoku, lepší bojové kombinace a vyšší nebezpečnost našich útoků. Boj s jednoručními, ale i obouručními zbraněmi nás může naučit vůdce domobranců, který se jmenuje Wulfgar. Jakmile se staneme zdatným šermířem, tak bychom měli zesílit, a tudíž bychom měli navštívit Carla v Khorinisu, aby nám pomohl zvýšit naši fyzickou sílu. Při hře bychom se měli snažit samozřejmě získávat určitý majetek a je jedno jak (pokud samozřejmě nejsme klaďasové), a proto bychom se měli sehnat na začátku nějakou zbroj. Doporučuji selský oděv a pak hned koženou zbroj, jestliže chce zůstat dlouho nezávislí. Také bychom se měli obstarávat čím dál tím lepší zbraň v průběhu času. Důležité u zbraně není pouze její poškození a váha, ale také její dosah, a proto je velmi důležité volit, jestli chceme raději bezpečnost (vysoká délka zbraně) nebo rychlejší poražení nepřítele (vysoké poškození zbraně). Podle mě je ideální pořídit či sebrat ze země klacek, ten vyměnit za rezavý meč (ten se nachází poblíž města u příkopu), pak si koupit, až budeme mít nějaké peníze nějakou pořádnou zbraň. Doporučuji meč, kvalitní krátký meč či válečnou palici nebo získat pirátskou šavli za udání Sarah, vykovat si svůj vlastní meč, pokud se staneme učedníky u Sarah nebo získat kvalitní meč od domobránce Pecka, pokud ho neudáme vůdci domobranců pod jménem André.

  Jakmile se dokážeme postarat sami o sebe. Tím myslím, že máme odolnou zbroj, dobrou zbraň, umíme alespoň trochu zacházet s mečem a máme sílu, alespoň průměrného bojovníka, můžeme se zaměřit na doplňkové schopnosti, které slouží k tomu, abychom byli buďto více silnější, nebo měli více peněz. Moje rada zní, že bychom se měli specializovat na lov, abychom měli trofeje, které můžeme prodávat a také bychom měli umět páčení zámků, protože tak se můžeme dostat k těm největším pokladům. Velké množství paklíčů je samozřejmostí. Později bychom se měli naučit alchymii, která způsobí, že budeme silnější, obratnější, budeme mít lepší zdraví (odolnost vůči poškození), více mana a další hodnoty.

  Na závěr bych chtěl dodat, že toto jsou pouze moje rady, kterými se řídit můžete či nemusíte. Existují i lepší návody, ale tyto typy mi už mnohokrát zaručili, že hra pro mě nebyla tak obtížná a lépe jsem ji zvládnul.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!