Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Gothic II.: Jaká je nejlepší frakce?

  vydáno  •  Informatika
  Jaký je nejvhodnější tábor a pro koho? Řekneme si o náročnosti a nákladech na přijetí. Ve kterém táboře získáte nejlepší zbraň a zbroj a který je nejlepší na kouzla.

  Arcania: A Gothic Tale (PC), © Alík

  Nejdříve si řekneme něco o městě, ve kterém můžete získat frakci domobrana a pak později i paladin. 

  Povolání domobrance lze ze všech povolání získat ze všech nejjednodušeji, protože stačí se stát jenom občanem města a pak se přihlásit u muže jménem André, který je velitel domobrany. Stačí jen se stát učněm u jednoho ze tří mistrů. Tato frakce vám nabídne nejlepší zbroj ze všech (až se stanete paladinem) a velmi dobrou zbraň (až se stanete paladinem). Také se naučíte základům kouzlení, mezi které patří například světlo, léčení a kouzlo, které je postrachem říše nemrtvých. Jakmile se stanete domobrancem, dostanete zbraň. Její kvalita záleží čistě jenom na vás. 

   Další frakce v pořadí je příbuzná té předchozí. Pokud se upíšete klášteru, stanete se novicem. Musí ale zaplatit nehoráznou sumu a jednu ovci. Povolání novic je nehorší ze všech z povolání první úrovně. Stanete se ale rychle mágem. Abych nezapomněl, mágové jsou postavy, které jako jediní dokážou vytvářet runy a jsou nejzručnější v magii. Naučíte všelijakým kouzlům, ale na boj z blízka nebudete připraveni. Budete také dost zranitelní proti bojovníkům, kteří nebudou bojovat na dálku. 

  Poslední frakce je žoldák. Stát se žoldákem je poměrně obtížné, ale levné. Pokud se stanete vojákem bojující za peníze, obdržíte každý den žold, který vám stanoví velkostatkář Onar. Toto povolání vám zaručí, že dostanete tu nejlepší zbraň, ale zbroj budete mírně horší. Nebudete ovšem umět kouzlit, a tak se budete spoléhat pouze na svitky.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  chytrasova v něm napsal:

  Informativnost článku

  Oceňuji autorovu snahu, ale článek mi nepřijde dobře napsaný. Na začátek by se slušelo říct že se jedná o hru z roku 2002, že je pouze pro Windows, nějaké krátké uvítání do hry... Přitom by k tomu stačilo jen jednoduché pročtení článku na Wikipedii...15