Alíkovina

Gratulujeme Čtenářské rodině 2013

vydáno  •  Kultura
Čtenářská rodina roku má svého vítěze. Stala se jím rodina Nymburských z Jindřichova Hradce a ke svému vítězství obdrží celou řadu dárků. Jeden z nich věnovala společnost McDonald´s a Nymburští dnes měli v knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí v Praze možnost během 10 minut vzít si tolik knížek, kolik unesou. Měli jen stanovený limit 20 tisíc korun, který však hravě naplnili.

Rodina Nymburských z Jindřichova Hradce – vítěz Čtenářské rodiny roku 2013, © Čtenářská rodina 2013

Rodina Nymburských si za rok 2013 zapůjčila úctyhodných 499 knížek. "Všechny knížky jsme skutečně přečetli," řekla dnes v Neoluxoru paní Nymburská. S vítězi soutěže Čtenářská rodina roku se budete moci seznámit dnes večer v České televizi, kdy budou slavnostně představeni v přímém přenosu v rámci předávání cen Magnesia Litera 2014.

Nymburští se ještě mohou těšit na atraktivní dvoudenní program v Praze, který je zajišťován SKIPem (Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky), který soutěž Čtenářská rodina pořádá.

Smyslem projektu Čtenářská rodina roku je vybrat nejprve v každém kraji jednu nejaktivnější rodinu, která pravidelně navštěvuje knihovnu, účastní se jejich akcí, pravidelně si půjčuje knihy minimálně jednou měsíčně a zároveň si zapůjčila nejvíce knih v uplynulém roce. Vítězové krajského kola poté postoupí do celostátního klání, z nichž vzejde jeden vítěz – Čtenářská rodina roku.

Rodině Nymburských blahopřejeme!

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!