Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Gymastika: Větší dřinu neznám

  vydáno  •  Sport
  Dělám gymnastiku už tři roky. Začala jsem v první třídě a myslím, že mám za sebou už dost velký krok. Když cvičíte v tělocvičně je to jen samé: špičky, kolena, břicho. Ale když cvičíte jen tak doma, na zahradě nebo na louce bez trenérů je to super. Ještě lepší to je, když to chcete předvést kamarádům, to už něco znamenáte.

  Český gymnasta Radek Smékal na hrazdě, © MAFRA

  Gymnastika není pro žádné strašpytle, jinak se nepostavíte na kladinu, neuděláte přeskok ani hvězdu. Musíte v sobě mít alespoň špetku odvahy nebo radši dvě. Když se bojíte, tak se to stane. Když ne, tak je větší pravděpodobnost, že vás pád mine.

  Když k nám do klubu přijde nový žák většinou vůbec nic neumí. Přišla k nám například holka, co neuměla kotoul a hned to vzdala. Ale najdou se tu i takoví, kteří na tom zacvičí a kotoul nebo cokoliv jiného za pár dní nebo týdnů umí. 

  V gymnastice cvičíme na bradlech, kladině, hrazdě, prostných a kluci ještě na koni (ne na tom živém), hříbku (nemám na mysli houbu) a na klučičích bradlech. Klučičí bradla se od těch dívčích liší tím, že jsou to vlastně dvě dřevěné tyče vedle sebe a ty dívčí je spíš dřevěná tyč na dvou železných tyčích.

  A jak vypadá gymnastický úbor? Hmmm... jak bych to řekla... AHA! Gymnastický úbor, to jsou vlastně jednodílné plavky z látky různě nazdobené. Kluci ho nosí ještě s bílými tepláky, tzv. šponkami (šponky). Jsou to takové elastické legíny s přezkou dole. Když je teplo šponky vymění za kraťasy nebo obyčejné legíny.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 26. března 2015 ve 22:10.
  Hanka v něm napsala:

  chodila jsem

  Chodila jsem ale měli jsme dost vadnou učitelku, ta nás nic neučila max. To vysvětlila ale nic a navíc jsem na to moc vysoká :(

  Příspěvek z 23. března 2015 ve 22:02.
  mufik24 v něm napsala:

  mufik24

  Gymnastika je super chvíli jsem na ni chodila ale pak jsem nemohla kvůli to mu ze máma to platila a trenér to furt rušil ale chtěla bych chodit znova nevíte někdo nějaký gymnastický klub v Berouně nebo blízko Berouna ? Chtěla bych strašně chodit prosím pokud o něčem víte urcite to sem napište

  Příspěvek z 23. března 2015 v 6:17.
  záchranýkruh v něm napsala:

  super

  Gymnastika je super. Možná do ni budu chodit. Zatím chodím do tancování.
  25