Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Gympl - Ano nebo ne?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 10. dubna ve 21:11.
  Ema_P v něm napsala:

  Já.se.Bojím!:-$:-c

  Příspěvek z 3. února 2018 v 17:10.
  kajca v něm napsala:

  Gympl je k ničemu

  Příspěvek z 9. ledna 2018 v 15:54.
  Linda-Le v něm napsala:

  Souhlasím s vadžijnou, možná vám první roky budou připadat jako v pohádce a pořád si budete nalhávat, že je kolektiv nejlepší, ale postupem času si uvědomíte, že ne. Moc se to neliší. Jenom tlak ze strany učitelů je trošku asi moc větší, no. :))))))))))

  Příspěvek z 6. ledna 2018 v 18:12.
  klobáska v něm napsal:

  vadžijna: Na gymnázium jdou lidé, kteří plánují jít po tamním studiu na vysokou školu. To proto, že po gymplu umíš spoustu věcí, ale nic na takové úrovni, abys mohl jít dělat do praxe, proto musíš jít na další školu, která už je úzce specializovaná. Je jasné, že z gymplu nevycházejí budoucí zedníci a instalatéři, ale spíše lékaři a právníci.
  Jak sama píšeš, na gymnázium není těžké se dostat. Není, pokud věnuješ velký čas přípravě na přijímací zkoušky. Dále je důležitá věc to, že dostat se na školu je jedna věc a udržet se na ní je věc úplně jiná. Vím, že třeba u nás odešla spousta lidí po prvním ročníku, protože zjistili, že nato prostě nemají nebo studium neodpovídalo jejich představám o dalším životě.
  Na gymnázium by samozřejmě neměl jít každý. Jak už jsem napsal výše, je to škola pro ty, kteří plánují pokračovat ve studiu na vysoké škole. Stejně tak jsem příznivcem toho, že ne každý by měl mít třeba maturitu. Každý by prostě měl dělat povolání, které ho baví a které mu jde – a podle toho i volit školu. :-)

  Příspěvek z 6. ledna 2018 v 16:03.
  vadžijna v něm napsala:

  Na gymplu nemusí být pouze chytří, dostane se tam každý kdo chce. Navíc je možnost dostat se tam na odvolání. A kolektiv tam nebude o nic lepší, šprtům se lidi smějou jako na základce, je to v podstatě to samý jako základka s tím že ve škole tvrdnete déle.

  Natt_211 v něm napsala:

  Jsem také v sekundě a své rozhodnutí bych nikdy nevzala zpět. Na základce jsme byli v jednom kuse rozhádáni, špatný kolektiv, kolovaly samé pomluvy ... Teď na gymplu je to úplně jiné. Všichni se bavíme se všema. I kdyż samozdřejmě i já mám své oblíbenější kamarády, ale třeba ve skupině je každý schopny pracovat s každým. Pro mě nebyl přechod na gympl vůbec problém. Zvykla jsem si ihned. Jo, je pravda, że učitelé byli hodnější, když jsme byli v primě, ale pořád jdou ustát a učení s testy také. Já sama jsem v den přijímaček nebyla nijak ve stresu. Nebo jakože byla, ale jenom chvilku a málo. Neuvědomovala jsem nic nijak moc výrazně. Pamatuji si, jak jsem se o půlnoci koukala na telefon, na stránky gymplu a jásala, když jsem zjistila, že jsem se dostala. Byla jsem štęstím bez sebe a to jsem vlastě pořád

  Příspěvek z 9. listopadu 2017 v 16:18.
  Verča-22 v něm napsala:

  No já se pořád rozhoduji jestli jít nebo nejít. Máme celá třída (až na pár ******-inteligentů) skvělý vztah. Jsme prostě skvělá parta. A to i přesto že nás je ve třídě třicet. Jen jedna holka ze třídy je taková se kterou nemám hezké vzpomínky (no vlastně celá třída. Takže asi skusím přijímačky a uvidím.

  Příspěvek z 9. listopadu 2017 v 6:41.
  Dema v něm napsala:

  Já jsem teď v primě. Na gympl jsem hrozně chtěla, ale nevěděla jsem si rady jestli jít nebo ne. Na základce jsem měla fajn kamarádku, tak proto. No a nakonec jsem šla. A nevrátila bych to zpátky.

  Příspěvek z 7. listopadu 2017 v 18:40.
  Asmína v něm napsala:

  Já jsem momentálně na gymplu čtvrtým rokem a jsem za to ráda. Nikdy jsem nevěděla, co chci v dospělosti dělat a představa, že bych se teď měla rozhodnout, na jakou střední půjdu, se mi rozhodně nelíbí. A navíc bych se musela stresovat kvůli přijímačkám. Když jsem se hlásila v páté třídě na gympl, tak vlastně o nic nešlo. Šla jsem si to jenom zkusit a vyšlo to :) Navíc máme ve třídě skvělý kolektiv, naopak bývalí spolužáci na základce pořád dokola řeší šikanu. A učení taky není tak strašné, jak všichni tvrdí. Kromě dějepisu se vlastně skoro všechno stíhám naučit o přestávkách :)

  Příspěvek z 7. listopadu 2017 v 16:00.
  džüngaRáčekChlupäček v něm napsala:

  Zajímavý článek, ale rozhodně bych tam nešla

  Příspěvek z 7. listopadu 2017 v 15:29.
  _kebaba_ v něm napsala:

  kladla jsem si pred 5 lety stejnou otazku, vlastne jsem chtela na gympl jen proto, abych jaksi „oddalila“ to rozhodovani, coz byla velka blbost. Jeste ze jsem na gympl nakonec nesla, nezvladala jsem pomalu „normalni“ stredni, natoz gympl, ktery se mi pozdeji ukazal jako neco pro me neprestavitelneho

  klobáska v něm napsal:

  Gympl je makačka, o tom žádná (mimo jiné jsem zjistil, že se dá žít týden na čtyřech hodinách spánku denně – díky učení jsem často, zejména v prváku, byl vzhůru i do dvou, do tří do rána). Ale musím říct, že jsem si ty roky tam užil! R^ (Byl jsem na čtyřletém.)
  ...jen je třeba se připravit na to, že i v případě, že jste měli vynikající známky na základce, je velice malá pravděpodobnost, že budete excelovat i na gymplu (i když znám i takové lidi). Většinou se pak profiluješ podle toho, co tě baví a co budeš dělat dál. Ale ani známky tě nemusí nijak extra deptat. Osobně se přiznám, že ze vstupního testu z matematiky jsem měl čtyřku – celé další studium jsem však pak patřil mezi nejlepší žáky v tomto oboru a nyní studuji matematiku i na VŠ. Takže prvotní neúspěchy nebrat nijak katastroficky. Hlavní je zaměřit se na vybraný obor a za tím si jít. :-)

  jughead1 v něm napsala:

  Super článek.Já bych ráda na gympl šla, ale jsem průměrná a např. bojuju s matikou, takže bych akorát tak plavala.A můj hlavní důvod, proč tam jít je kolektiv, v tom našem se dusím.

  předchozí 1 další