Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Halloween - stručný článek o tomto svátku

  vydáno  •  Podzim

  V Česku není Halloween úplně tradiční svatek. Většina Čechů slaví hlavně dušičky. Já také patřím do skupiny Dušičky, ale je dobré o Halloweenu něco vědět. Všichni se přeci chceme dozvídat nové věci.

  Dýně, © Fawes

  Halloween se slaví hlavně v Kanadě, Austrálii, Irsku, Spojeném království, Švédsku, Spojených státech nebo Japonsku. Den, kdy se tento svátek slaví, je 31. října. Děti se oblékají do různých masek a chodí od jednoho domu k druhému domu s „říkadlem“ Trick or treat. Dalo by se to přeložit jako něco ve smyslu: Dejte mi koledu nebo vám něco provedu.

  U nás se to takhle ve většině případů neslaví, ale často se pořádají halloweenské párty, většinou ve větších městech, mnohdy i soukromé, v kruhu přátel. I u nás se při oslavě tohoto svátku dodržují tradice, jako je například vyřezávání dýní. Typickými postavami jsou čarodějnice, duchové, kostlivci. Ze zvířat netopýři a černé kočky. Z barev to jsou černá a oranžová. I když si dáme před dům vydlabanou dýni se svíčkou, ve většině případů nejsme na „koledníky“ připraveni. Upřímně nevím, co bych dělala, kdyby se mi přede dveřmi objevila skupinka namaskovaných děti a začali koledovat. :-D Mnoho lidí si tematicky zdobí i své byty, například nejrůznějšími girlandami nebo balónky a svíčkami. Je to na každém, jak tento svátek vnímá a jestli ho vůbec slaví.

  Doufám, že se tento kratičký článek líbil$>@)->-

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 7. listopadu 2018 v 8:32.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Já musím Halloween - lépe řečeno Předvečer všech svatých nebo také prapůvodně Den mrtvých. Svátech pochází z keltských dom nejspíše z Irska. Část článku je prakticky vzatá z Wikipedie. Škoda, tento svátek by si jistě zasloužil více.

  paratko2323 v něm napsala:

  ta dýně vypadá trochu jako meloun:->
  ale krásně vyřezaná dýně
  hezký článek
  (možná si někdy vydlabu meloun:-D)

  Příspěvek z 2. listopadu 2018 v 18:54.
  číča800 v něm napsala:

  Sice stručné, ale je to hezké. Ale mohla si toho napsat víc. Nevadí, stejně je to fajn článek.@)->-