Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hanika je moje šmudla

  vydáno  •  Mazlíčci
  Hanika je německá doga, je to můj pejsek. Pejsek, který mě má rád.

  Německá doga, © Hobby.cz

  Hanika je můj pejsek. No, ale je pravda, že když ji vidí někdo cizí, tak se lekne. Proč? Můj miláček má, když se postaví na zadní, 200 cm. Když ne, má něco kolem metru. Teď vám napíšu její a můj příběh. 

  Když jsme se sestrou byly mladší, no, mohlo mi být tak 9, chtěla jsem pejska. Mamka nebyla šťastná, když jsem si přála zrovna psa. Protože mám silnou alergii na psí srst. (Naštěstí mi alergie na psí srst, která mě trápila od malička, zmizela na minimum). Mamka se mě ptala jakého. A přitom mi ukazovala fotky různých ras. Říkala jsem: „Ale ne pejska, ale psa.“ No, mamka nechápala jakého a po chvíli toho nechala. Já jí vysvětlila, že ne malého, ale velkého a jí to konečně došlo. Chtěla jsem psa. Německou dogu. Velkého a krásného psa jako jsou dogy. No jo, ale problém byl, že takového psa si nepořídíte za tisíc korun, ale i za dvacetkrát víc. Tedy dvacet tisíc a to uznejte málo není. 

  Ale mamka mě překvapila, to jsem nečekala.  Na mé narozeniny 5. srpna mě něco olízlo. A hádejte! Bylo to moje vysněné zvíře, štěně dogy. Já se nechápavě ptala. Mami, vždyť takový pes stojí majlant. No, strejdovi se narodila štěňata a strejda byl tak hodný a dal mi ho. (On dobře věděl, jak jsem o takovém psovi snila.) A byla to fenka (holka). K dogám mě táhlo to, že vypadají tak rozkošně. 

  Moje Hanika má teď necelé 3 roky. Je to můj miláček a když jsem smutná, nebo osamělá, jen ona mě rozveselí. Když chodím s ní na procházky hodně lidí má respekt, když jde vedle vás takový nádherný pes. Jsem šťastná, že mám takového pejska a brzy jich bude víc. Má se nám narodit 6 štěňátek. Jsem moc ráda, že ji mám a myslím, že i ona mě. Nikdy bych ji za nic nevyměnila.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  ogvd v něm napsala:

  hele je to docela pěkný

  snažila si se a ta Hanika je rozkošná já mám taky dogu a jmenuje se Klára je to fena. 425425425425425425

  KřečoPes v něm napsala:

  nic moc

  já bych to napsala jinak a nelíbí se mi to111111212131313171727271