Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Harry Potter: 1. díl

  vydáno

  Máte rádi 1. díl Harryho Pottera? Tak tenhle článek je dělaný přímo pro vás!

  Bradavice, © Gerdička123

  Pro toho, kdo neví, kdo je Harry Potter

  Harry Potter je jedenáctiletý kluk, kterému zabil rodiče nejmocnější černokněžník v kouzelnickém světě, Lord Voldemort. Hned tu noc, kdy došlo k vraždě jeho rodičů, ho Hagrid (klíčník a šafář v Bradavicích) na Brumbálův příkaz (Brumbál je ředitelem Bradavické školy čar a kouzel a jediný kouzelník, kterého se Lord Voldemort obával) odvezl k jeho jediným příbuzným Dursleyovým, kteří ho nenáviděli a chovali se k němu hrozně. Léta pomalu ubíhala. Přeneseme se k Harryho jedenáctým narozeninám. Stalo se totiž něco podivného. Harry tu noc nemohl usnout, ležel na podlaze a odpočítával sekundy zbývající do půlnoci: jedna... dvě... tři... a v tu chvíli se ozvala veliká rána. Dřevěné dveře se rozlétly a na prahu stála obrovská postava obra Hagrida, který nesl osobně Harrymu dopis s pozvánkou ke studiu do Bradavic... A tak začíná neuvěřitelné dobrodružství malého kouzelníka Harryho Pottera.

  Film, audiokniha, kniha

  Film Harry Potter a Kámen mudrců (1. díl) se mi líbil asi nejvíce z celé série. Asi to bylo i proto, že tento díl je tak nějak ještě pohádkový a méně strašidelný, takže je vhodný i pro menší děti.

  Když zrovna nemám náladu se podívat na televizi a nebo číst knihu, moc ráda si poslechnu i audioknihy o Harrym Potterovi. Je to takový můj relax, když zavřu oči a zaposlouchám se, mohu se ocitnout rovnou v Harryho světě. Audioknihy o Harrym Potterovi mám velice ráda a vřele je doporučuji.

  Ale i když filmy a audioknihy jsou hezké a líbí se mi, vždy nad nimi vyhraje kniha. Ať už tím, že mohu popustit uzdu mojí fantazie, tím, jak kniha voní po kouzlech, nebo proto, že v knize je mnohem víc informací, které z filmu vypustili. Co si budeme povídat, knihy jsou nejlepší. (Je to jen můj názor, tak mi ho prosím neberte.)

  Postavy

  Z postav se mi nejvíce líbila Hermiona Grangerová a Albus Brumbál. Ty hlavní postavy vám teď trochu popíšu:

  Harry Potter:
  Mladý kouzelník, který nemá moc šťastný život. Nejdříve žije u zlého strýce a tety. A v Bradavicích statečně bojuje se svými kamarády proti Voldemortovi.

  Ron Weasley:
  Ustrašený zrzavý chlapec, který se bojí pavouků, a s kouzelnickou hůlkou mu to zrovna taky dvakrát nešlo. Ale je oddaný Harrymu pomáhat.

  Hermiona Grangerová:
  Učená dívka, která se pořád učila, žádné kouzlo jí nedělalo potíže a věděla si se vším rady. Byla velkou pomocnicí Harryho.

  Albus Brumbál:
  Nejlepší a nejschopnější ředitel Bradavic. A jediný, koho se Voldemort kdy bál.

  Voldemort:
  Voldemort je nejkrutější pán zla, který zabil Harryho rodiče. Touží být pán smrti. Jediný, koho se kdy bál, byl Albus Brumbál.

  Děkuji za pozornost u čtení mého prvního článku.
  Ohlasy na něj pište prosím do komentářů.
  Děkuji

  Vaše
  Gerdička123

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 6. května 2018 v 16:47.
  Zuzkarebelka v něm napsala:

  puntík: No a? Náhodou, je to krásný článek (podle mě)
  Rock
  Lee13: Ano, souhlasím.

  Jinak...Úžasný článek! Těším se, až napíšeš další (doufám, že se to stane)

  Příspěvek z 6. května 2018 ve 13:33.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Velmi pěkný článek. Je stručný a obsažný. Obsahuje všechny důležité informace k prvnímu dílu ságy.

  Jen chci upozornit, že v článku chybí, že Voldemort po zabití rodičů Harryho Pottera přišel o svoji moc a že Hagrid je půlobr, nikoliv obr.

  Příspěvek z 6. května 2018 ve 12:46.
  kajca v něm napsala:


  Albus Brumbál je nejmocnější čarděj na světě ( v tom filmu nebo knížce) a ona tam píše že Albus Brumbál
  Nejlepší a nejschopnější ředitel Bradavic. A jediný, koho se Voldemort kdy bál.