Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata

  vydáno

  Chcete vědět něco málo knížkách Harry Potter sedm let v Bradavicích?Jestli ano, tak jste klikli na správný článek. Dnes vám řeknu něco o prvních dvou dílech.

  Bradavice, © pen_ash

  No asi to nebudu moc zdržovat a jdeme rovnou na to!! Harry Potter nikdy nepoznal své rodiče, zabil je totiž černokněžník Voldemort. Harry proto žil u své tety a strýce Dursleyových.

  To by asi pro menší úvod stačilo, t ak můžeme jít rovnou na 1. sérii.
  Harry Potter a Kámen mudrců. Jednoho dne se u Dursleyových začaly snášet dopisy. Strýc s tetou je před Harrym pečlivě ukrývali, ale v den Harryho jedenáctých narozenin se objevil ve dveřích obr jménem Hagrid s velkou novinou. Harrymu řekl, že je čaroděj a brzy nastoupí na školu čar a kouzel v Bradavicích. Harry tomu nemohl uvěřit. Ráno vyrazili Hagrid a Harry nakupovat školní potřeby. Hagrid dal Harrymu jízdenku na nástupiště devět a třičtvrtě. V Bradavicích se Harry spřátelil s Ronem a Hermionou. Jednoho dne jim Hagrid omylem prozradil, jak se dá projít kolem Chloupka. Harry, Ron a Hermiona se společně vydali na cestu za Kamenem mudrců. Ke konci příběhu Harry porazí profesora Quirrela a potkal se i se samotným Voldemortem.

  AACHH... teď si připadám, jako bych psala čtenářský deník. Ale nebudem to nějak okecávat a vrhneme se rovnou na 2. sérii.
  Harry Potter a Tajemná komnata. Harry se po prázdninách vrací zpět do Bradavic. Později se v Bradavicích začínají stávat podivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, všude jsou krvavé nápisy a nikdo z žáků netuší že ....Tajemná komnata byla znovu otevřena. Harry, Ron a Hermiona se pokoušejí zjistit, co se v tajemné komnatě skrývá. Několik žáků a také Hermiona zkamenělo. Harry našel otevřenou Tajemnou komnatu. Když vešel dovnitř, uviděl, jak na zemi leží Ginny, a došlo mu, že právě ona znovu otevřela Tajemnou komnatu. Harry se potkal s Tomem Raddlem. S pomocí Fénixe porazil Baziliška (obrovského hada) a zničil deník Toma Raddla, tím osvobodil Ginny. Společně se vrátili na hrad. Ošetřovatelka s pomocí jedné z profesorek zatím umíchaly lektvar na vyléčení některých žáků.
  NO TO JE ASI VŠE CO BYCH VÁM K TOMU ŘEKLA TAK MOŽNÁ U PŘÍŠTÍHO ČLÁNKU AHOOJJ :D

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 13. listopadu 2017 v 7:10.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  Nemáš zač, jak tu budou přibývat zkušenosti, tak budou tvé články o dost lepší. :)

  lucík v něm napsala:

  Jj vím jsou tam chyby a za ně se moc omlouvám.Série to byla velká chyba v mém článku.Ale přeci jen je to můj první článek a nemám s tím nějak extra velké zkušenosti.Ale musím ti říct velké DÍKY.

  Příspěvek z 12. listopadu 2017 v 9:33.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  A co bych k tomu řekla já? No tak zaprvé - prozradila jsi děj jedné z nejbáječnější knížky v jednom odstavci. Pokud si tento článek přečetl někdo, kdo knihu nečetl, tak má opravdu smůlu. Nebylo by na škodu napsat do úvodu, že článek obsahuje spoilery. Dál je opravdu stručný. Tohle ví i ten, co film pomalu ani neviděl. Co zmínit ty kouzelné detaily? Famfrpál, Snapea s mastnými vlasy,... nebo nějaké filmové zajímavosti. Tohle bylo jen shrnutí děje - navíc s chybami (našla jsem dvě - rozdělené slovo tak a mezeru před tečkami). A to poslední - série je u seriálů a má více dílů, takže je hloupost napsat, že Harry Potter a Kámen mudrců je první série; je to první díl. A Tajemná komnata druhý.I tak ti ale přeji spoustu štěstí u dalších článků a budu jen doufat, že si mé rady vezmeš k srdci a nespleteš si kritiku s pouhou „závistí nad tvým článkem“, jak už jsem mnohokrát zažila i na jiných webech.