Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  vydáno  •  Kultura · Filmy · Harry Potter
  Londýnské náměstí Leicester Square ožilo ve čtvrtek 11. 11. světovou premiérou předposledního dílu filmové ságy o Harrym Potterovi. V českých kinech můžete nejnovější díl vidět od 18. listopadu. Ale už teď startuje na serveru Alík.cz soutěž o lístky a dárkové balíčky k filmu.

  © © 2010 Warner Bros. Entertainment

  Film Harry Potter a Relikvie smrtiTM - část 1 je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera. Obsah jedné knihy je však rozdělen do dvou celovečerních filmů.

  První část filmu začíná ve chvíli, kdy se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti – viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit.

  Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli.... živého.

  Svobodný domácí skřítek DobbyHarryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh – legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.

  Harry netuší, že jeho budoucnost byla rozhodnuta v minulosti, v ten osudný den, kdy se stal "chlapcem, který přežil". Harry Potter je každý den blíž k úkolu, na který byl připravován od prvního dne, kdy vstoupil do Bradavic: poslední bitvu s Voldemortem.

  Z filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  © 2010 Warner Bros. Entertainment.
  Harry Potter Publishing Rights © J.K.Rowling

  Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Ent. All Rights Reserved.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (27)

  Příspěvek z 12. února 2011 v 10:31.
  amber v něm napsal:

  HP a relikvie smrti- část 1

  Bylo to uplně nejlepší...44Chudák Pošuk, Fred, George, Hedvika, Tedd Tonks, Lupin, Tonksová, Dobby atd...27

  Příspěvek z 18. ledna 2011 v 18:40.
  W_I_L_L_O_W v něm napsal:

  Ginevra Weasley

  Už jsem na tom jednou byla a v Pátek na to jdu znova444444

  Dogs v něm napsal:

  Můj názor

  Harry Potter a Relikvie smrti se mi moc líbilo, ale myslím že to neí pro malé děti. Jsou tam některé drastické scény. Nehorší bylo14ty lekavky nebo jjak to nazvat 21celej sál se vždycky leknul. Já na kamarádku prosím nelekni se ted tam něco bude a my dvě áááááá BYL TO SUPER FILM DOPORUČUJU4