Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Harry Potter a (skoro) všechno kolem

  vydáno  •  filmy · knihy
  Miluju Harryho Pottera a ty? Pokud také patříš mezi jeho fandy tak je tenhle článek PŘÍMO pro tebe!!!

  Začátek příběhu

  Jak všichni "potterovci" správně vědí, Harry se narodil 31. července v Godrikově Dole Lily a Jamesovi Potterovým. Ve filmu ani v knize to není zobrazeno, protože se až později dozvídáme, co se stalo poté...

  Harry je sirotek a to je jen kvůli Tomu Raddleovi, který si své jméno po mudlovském otci změnil na lord Voldemort. Toužil po nesmrtelnosti a po vládě nad celým kouzelnickým světem. To, co musel udělat, mu předpověděla věštba. Musel zabít chlapce, který se narodil 31.července. V ten den se ale narodili dva. Neville Longbottom, který se s Harrym setkal až v prvním ročníku v Bradavicích a Harry Potter.

  Harry ale nezemřel jako jeho rodiče 31.10 1918. Jeho matka se pro něj obětovala a tak mu zachránila život. Tím "zničila" i Voldemorta. Když se kletba obrátila proti Voldemortovi, nezemřel "úplně", protože jeho život chránilo sedm viteálů...

  Když skončila vláda Voldemorta, Peter Pettigrew, který udal Potterovi Voldemortovi, si uřízl prst a na dlouhých 12 let se skryl proměněný v krysu Prašivku. Ta se stala domácím zvířátkem Weasleyových.

  Všichni podezřívali z udání Siriuse Blacka, kmotra Harryho. Toho uvěznili v Azkabanu. Sirius Black ale utekl a přežíval proměněn v psa. To je ale jen začátek Harryho dobrodružství.

  Kdybych vám měla převyprávět ten příběh celý, nikdy bych nedošla konce. J. K. Rowlingová, autorka Harryho Pottera, příběh tak motala do sebe, až je to neuvěřitelné.

  Když se vrátíte do prvního dílu, Kamene Mudrců, a pokračujete dál, až na nádraží King Cross, kdy odjíždí Harryho děti do Bradavic, řeknete si: "Úžasně to do sebe všechno zapadá!"

  Něco pro fanoušky

  Znáte Disneyland nebo jiný zábavní park? Tohle je sen všech fanoušků: v Orlandu na Floridě, v Americe, otevřeli The Wizarding World of Harry Potter, v překladu: Fantastický svět Harryho Pottera. Tam najdete Příčnou ulici, Bradavický hrad, Prasinky, sovinec a všechno, co se v knize a filmu ukázalo. Strašně moc bych si tam přála jet, ale vzhledem k tomu, že je to až v Americe...

  Sama se divím, že existuje tolik věcí s Potterovskou tematikou. Nazouvla bych si třeba boty s názvy a znaky Bradavických kolejích, na klíče si připla Bradavickou klíčenku, na poličku postavila figurky studentů a v krabičce si nechala vlastní hůlku.

  To není ale všechno, když si představíte, že si můžete vyrobit Máslový ležák, Lenčiny ředkvičkové náušnice a při tom mít na sobě triko nebo hábit. Jak originální...

  Rowlingová také vytvořila online stránku Bradavic, pottermore, na které se zařadíš do koleje, mícháš lektvary, vlastníš svoje kouzelnické zvířátko a zažíváš s Harrym celý příběh.

  Zdá se, že Harry Potter okouzlil všechny. Co si představíte, když někdo vysloví: "Harry Potter"? Já hodně věcí. Například brýlatého chlapce s jizvou na čele, Bradavický hrad, Hermionu, Rona, knihu, film, lásku, zradu mezi přáteli a autorku J.K.Rowlingovou...

  A pokud nemáš rád Harryho Pottera, nic mi do toho není, ale prosím tě (asi jménem všech fanoušků), nevytvářej parodie.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 12. února 2014 ve 14:58.
  Pouinka10 v něm napsala:

  harry

  Je super

  Příspěvek z 10. února 2014 v 19:07.
  méďula v něm napsala:

  Reakce na Matykule:

  to máš pravdu

  Příspěvek z 10. února 2014 v 11:08.
  želvičkaA17 v něm napsala:

  Reakce na baby-bublinka:

  už to skončilo, ale je pravda, že se někde mluvilo o tom, že bude J.K.R vydávat nový díl, takže super!!!24