Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Harry Potter

  vydáno  •  Knihy
  Harry Potter vás může i bavit, když se dobře ponoříte do své fantazie a nebudete jenom tak sedět u tabletu jako skoro všichni, kteří si nedokáží vymyslet něco jiného. Jestli ale baví Harry Potter i lidi ve vašem okolí, založte si s nimi vlastní svět čar a kouzel...

  Harry Potter a Relikvie smrti 2, © Alík

  Asi každý z nás četl alespoň některá díla J. K. Rowlingové (nebo je alespoň viděl zfilmované) o chlapci, který přežil útok lorda Voldemorta (dříve nazývaného Toma Rojvola Raddla) a poté se musel přestěhovat ke svému strýci Vernonovi, k tetě Petunii a ke svému zavalitému bratránkovi Dudleymu, který ho pořád šikanuje.

  Jednoho dne ale Harrymu přijde dopis, který mu však strýc Vernon sebere a hlídá si, aby k němu Harry nepřišel. Nakonec přece jenom svůj dopis dostane díky Rubeusi Hagridovi a ten ho seznámí se svou minulostí a o světě čar a kouzel. Když však dorazí do Bradavic, najde se hned nepřítel, který ho tyranizuje ale i přítel, který se mu drží boku. Harry ovšem neví, že přímo před jeho očima je schovaný lord Voldemort, kterého ovšem přelstí.

  Ve druhém díle se to stane zas, ve třetím se Harry seznámí se svým kmotrem Siriusem Blackem (obávaným vrahem, který je nevinný), ve čtvrtém mu hrozí opravdové nebezpečí, protože ho neznámý pachatel přihlásil do turnaje tří kouzelníků (v tomto roce čtyř) a ukáže se, že to byl jeden z Voldemortových stoupenců a Voldemort díky němu znovu povstane a nastanou kruté časy.

  V pětce na Harryho zaútočí mozkomorové, díky kterým byl málem vyloučen ze školy, seznámí se s Fénixovým řádem, který bojuje proti Voldemortovi, do školy jim pošlou starou ropuchu Umbridgeovou, kvůli které založí Brumbálovu armádu, protože v obraně proti černé magii se neučí bránit kouzly, které Ministerstvo kouzel zakázalo vyučovat, protože nevěří, že Voldemort povstal.

  V šetém díle se v Bradavicích objeví profesor Horácio Křiklan, který se ujme vyučování lektvarů a Snape se chopí (po touženém místě) obrany proti černé magii. Na konci se však do Bradavic dostanou někteří Smrtijedi díky Dracu Malfoyovi a Snape Brumbála zabije.

  A v konečném díle sedmém se Harry, Ron a Hermiona pokouší najít všechny Voldemortovy viteály (pro ty co neznají tzv. kusy duše začarované do určitého předmětu) a samozřejmě jim pomáhají i ostatní z Nebelvíru. Nakonec všichni společně Voldemorta porazí a zase zavládne na zemi klid.

  To jsou všechny díly Harryho Pottera a pokud se chcete dozvědět víc, radím vám, abyste si první přečetli knížku a potom až zhlédli film, protože v knížkách je toho mnohem víc ukázáno a vysvětleno než ve filmu.

  Takže, pokud narazíte na někoho, koho tohle téma baví a zajímá se o něj, nesnažte se mu to znechutit, protože určitý člověk má své koníčky a vy zase své.

  Jestli ale na Harrym Potterovi už ujíždíte (jako já), tak pokračujte, protože je to skvělá zábava. Pokud jsou ve vašem okolí kamarádi, které to taky zajímá, domluvte se jako já a mé kamarádky a hrajte si na svět čar a kouzel, provozujte prodejny, kouzelnické služby, Gringottovu banku, Weasleyovic žertovnou prodejnu a další a další.

  A jestli se vám někdo posmívá, ignorujte ho jako my, protože vám nejspíš jenom závidí, že se umíte čím zabavit a on ne. Držte se toho, co vás baví. A pokud se vám tento článek líbí, napište mi přes Alíka a třeba budeme dobří kamarádi.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 31. května 2015 v 8:35.
  Jinotajka v něm napsala:

  To ano...

  To sice jo, ale nemůžu tam přece prozradit úplně všechno.16

  Příspěvek z 22. května 2015 v 15:08.
  viky290 v něm napsala:

  A Sirius co??

  V pětce ti ještě chybí smrt Siriuse né? 27