Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Harry Potter – postavy

  vydáno  •  knihy · filmy · Harry Potter · kvízy

  Znáte důležité postavy z Harryho Pottera? Luštíte rádi kvízy? V dnešním článku kvíz najdete. Za jeho vyřešení dostanete známky jako v Bradavicích. Kvíz je pro znalce knih. Čeká na vás i překvapení!

  naše knížky, Harry Potter, © PAAJAaALIIK

  Brumbálova Armáda

  Harry James Potter – hlavní postava. Říká se mu buď vyvolený nebo chlapec, který přežil. Narodil se 30. července 1980. Jeho nejlepší kamarádi jsou Ron Weasley a Hermiona Grangerová. Jeho kolej je Nebelvír, ale klobouk zvažoval i Zmijozel. Stávalo se, že byl v jednu dobu oblíbený, a zas v druhou dobu nebyl. Se svými nejlepšími přáteli založil Brumbálovu Armádu. Mezi jím nenáviděné lidi můžeme považovat Dolores Umbridgeovou, smrtijedy, Pána zla, Petera Petigrew a většinu knihy i Severuse Sneapa. Stal se nejmladším chytačem za 100 let. Nakonec zjišťujeme, že si vzal Ginny Weasleyovou (sestru jeho nejlepšího kamaráda). Měli spolu Jamese Siriuse Pottera, Albuse Severuse Pottera a Lily Lenku Potterovou.

  Hermiona Jane Grangerová – narodila se 19. září 1979. Je kouzelnice z mudlovské rodiny. Právě proto se stala terčem posměchu některých Zmijozelských (př. Malfoy). Klobouk ji zařadil do Nebelvíru, ale rozhodoval se i mezi Havraspárem. Její nejlepší kamarádi jsou Harry Potter a Ron Weasley. Stala se Prefektkou. Je členka Brumbálovy armády. Nakonec si vzala Rona Weasleyho a měli spolu Huga a Rose.

  Ronald Bilius Weasley – narodil se do kouzelnického rodu 1. března 1980. Má celkem 6 sourozenců. Ron se dostane do Nebelvíru jako zbytek jeho rodiny. Stal se prefektem a také brankářem. Ron nenávidí lidi ze Zmijozelu a hází je všechny do jednoho pytle. Vzal si Hermionu Grangerovou a s ní měl Rose a Huga.

  Ginnerva Molly Weasleyová – narozena 11. srpna 1981. Má šest bratrů (viz Ron Weasley). Klobouk ji zařadil do Nebelvíru. Stala se členkou Brumbálovy armády. Její nejlepší kamarádka je Lenka Láskorádová z Havraspáru. Vzala si Harryho Pottera a s ním měla tři děti (viz Harry Potter).

  Lenka Láskorádová – narodila se 13. února 1981. Je čistokrevná. Je o rok mladší než Harry. Viděla umřít matku a právě proto vidí testrály stejně jako Harry od pátého ročníku. Klobouk ji zařadil do Havraspáru. Její nejlepší kamarádka je Ginny Weasleyová. Je členka Brumbálovy armády. Vzala si Rolfa Scamandra.

  Neville Longbottom – pochází z čistokrevné rodiny. Narodil se 30. července 1980. Vychovává ho babička, jelikož jeho rodiče jsou v Nemocnici u sv. Munga, protože byli hodně dlouho mučeni kletbou crucio Bellatrix Lestrangeovou. Je členem Brumbálovy armády. Vzal si Hannah Abbotovou.

  Smrtijedi

  Bellatrix Lestrangeová (rozená Blacková) – nejvěrnější Smrtijed Pána zla. Narodila se v roce 1951. Má dvě sestry Narcissu a Andromedu, dále také dva bratrance Siriuse a Reguluse Blacka. Za mučení rodičů Nevilla byla poslána na doživotí do Azkabanu, ze kterého ji zachránil Pán zla. Zabila ji Molly Weasleyová. Vzala si Rodolphuse Lestrange.

  Lord Voldemort (Tom Raddle) – Tom se narodil 31. prosince 1926. Je z poloviční rodiny. Jeho otec Tom Riddle (mudla) a matka Meropa Gauntová (dědička Salazara Zmijozela). Své dětství strávil v Sirotčinci, kde ubližoval dětem a kradl jim věci. Klobouk ho poslal do Zmijozelu. Tom dokáže mluvit s hady a právě proto dokáže otevřít tajemnou komnatu a tím zabít Uršulu Elizabeth Warrenovou (Ufňukaná Uršula). Také zabije svého otce. Po studiu si založí viteály, aby mohl být nesmrtelný.

  Viteály: deník, prsten, Zmijozelův medailonek, pohár Helgy z Mrzimoru, diadém Roweny z Havraspáru, Nagini a Harry Potter.

  Zakládá skupinu lidí, kterým říká Smrtijedi. Severus Snape mu řekne o věštbě o něm a Harrym Potterovi, kterou řekla Sibyla Trelawneyová.

  „Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží...narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného, on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná... proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu. Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat...“

  Zabije Harryho rodiče a poté i Harryho, ale nepovede se mu to. V tu dobu se z něj stane polomrtvý člověk právě díky viteálům. Tom se snaží obživnout v Harryho prvním, druhém a čtvrtém ročníku, kdy se mu to konečně povede. Rozhodne se, že Harryho v jeho pátém ročníku pošle pro věštbu, díky vidině mučení jeho kmotra Siriuse Blacka. Nakonec se věštba rozbije. V sedmém ročníku Harryho Pottera Voldemort konečně umírá.

  Draco Malfoy – narodil se 5. června 1980. Klobouk ho zařadil do Zmijozelu. Je z čistokrevné rodiny a opovrhuje mudlozrozenými a krvezrádci. Jeho rodiče jsou Narcisa Malfoyová a Lucius Malfoy. V šestém ročníku měl za úkol zabít Albuse Brumbála (byl Smrtijed). Jeho poskoci se jmenují Vincent Crabbe a Gregory Goyle. Vzal si Astoriu Greengrasovou a sní má Scorpiuse Malfoye.

  Peter Petigrew – narodil se v roce 1960. Dostal se do Nebelvíru, ale klobouk se rozhodoval i mezi Zmijozelem. Jeho nejlepší přátelé byli James Potter, Sirius Black a Remus Lupin. Stal se zvěromágem (mění se v krysu). Byl to člen Fénixova řádu, ale zároveň věrný Smrtijed, který pomohl k oživnutí Pána zla. Peter zradil Harryho rodiče a právě proto je Harry sirotek. Jeho Pobertovská přezdívka je Červíček.

  Regulus Arcturus Black – narodil se v roce 1961. Jeho bratr je Sirius Black. Moudrý klobouk ho chtěl poslat do Nebelvíru, ale on chtěl do Zmijozelu. Stal se Smrtijedem ve svých 16 letech. Jeho rodiče nebyli smrtijedy. V pozdějších letech si uvědomoval, co udělal. Nasadilo tomu korunu to, že málem umřel jeho oblíbený skřítek Krátura. Pak pána Zla zradil.

  Fénixův Řád

  Albus Percival Wulfric Brian Brumbál – narodil se 1881 a umřel 1997. Rodiče se jmenovali Percival a Kendra Brumbálovi. Také měl dva sourozence sestru Arianu a bratra Aberfortha. Klobouk ho zařadil do Nebelvíru. V dětství byl jeho nejlepším přítelem Gellert Grindelwald. Jednoho dne měli on a Gellert souboj a odnesla jej Ariana svým životem. Nakonec svého přítele porazil a začal učit přeměňování v Bradavicích. Učil i Toma Raddla. Nakonec se stal i ředitelem. Byl jediný, koho se Voldemort kdy bál, a právě proto ho Tom nechal zabít Dracem Malfoyem. Domluvil se se Severusem a nechal se jím zabít.

  Remus Lupin – narodil se 10. března 1960. Klobouk ho zařadil do Nebelvíru, jako zbytek jeho přátel (viz Peter). Když byl malý, pokousal ho vlkodlak a tím pádem se stal také vlkodlakem. Kvůli němu se stali jeho přátelé zvěromágy, aby mu pomáhali při úplňcích. Ve třetím Harryho ročníku se stal učitelem obrany proti černé magii. Je člen Fénixova řádu.

  James Fleamont Potter – narodil se 27. března 1960. Klobouk Jamese zařadil do Nebelvíru. Stal se zvěromágem a měnil se v jelena. Ve školních letech se stal chytačem Nebelvírského družstva a díky němu Nebelvír vždy vyhrál. Byl zamilovaný do dívky jménem Lily Evansová a měl tendenci pořád ji zvát na rande. S jeho nejlepšími přáteli dělali vtípky a také znepříjemňovali život příteli Lily – Severusovi Snapeovi. Po škole se přidal k Fénixovou řádu. Po studiu si vzal Lily a sní měl Harryho Pottera. Byl zabit Lordem Voldemortem.

  Sirius Orion Black – Sirius se narodil 3. listopadu 1959 do čistokrevné rodiny Blacků. Klobouk ho zařadil do Nebelvíru. Sirius Black svou rodinu nenávidí a také proto jednou od rodiny uteče za svým přítelem Jamesem Potterem. Po konci školní docházky se spolu s Jamesem stali bystrozory, ale také členy Fénixova řádu. Po smrti Lily a Jamese Potterových hledá Petera Petigrewa. Poté je nevinně zavřen do vězení jménem Azkaban. Po dvanácti letech se mu podaří utéct pomocí své zvěromágské podoby černého psa. V Harryho pátém ročníku umírá. Zabila ho jeho sestřenice Bellatrix Lestrangeová.

  Lily Potterová (roz. Evansová) – narodila se 30. ledna 1960 dvěma mudlům (lidé, kteří neumí čarovat). Má starší sestru Petúnii. Do pátého ročníku je jejím nejlepším přítelem Severus Snape, který jí poté řekne mudlovská šmejdko. Klobouk ji zařadil do Nebelvíru, ale hodila by se i do Havraspáru, jelikož byla hodně učenlivá. Do svého sedmého ročníku nenáviděla Jamese Pottera. Po sedmém ročníku si vzala Jamese Pottera a sním měla Harryho Pottera. Byl členkou Fénixova řádu a bystrozorka. Zabil ji Lord Voldemort.

  Alastor Moody – nevíme, do jaké koleje chodil, ale předpokládá se, že buď do Nebelvíru nebo do Zmijozelu. Byl jedním z nejlepších Bystrozorů a také členem Fénixova řádu. Zabil ho Lord Voldemort. Kvůli Evanu Rosierovi přišel o nohu a oko.

  Jiné

  Cedric Diggory – Klobouk ho zařadil do Mrzimoru. Jeho hůlka je z jasanového dřeva s jádrem žíně z jednorožce. Byl šampionem v Turnaji tří kouzelnických škol. Zabil ho Červíček (Peter Petigrew).

  Ufňukaná Uršula (Uršula Warrenová) – Klobouk Uršulu zařadil do Havraspáru. Z této dívky si spoustu studentů dělalo srandu kvůli brýlím. Zabil jí bazilišek a od té doby žije jako duch v umývárnách v druhém patře.

  Harry Potter a Fénixův řád

  1. Kde najdeš bezoár?


  2. Jak dlouho trvalo Jamesovi, Siriusovi a Petrovi, než se naučili být zvěromágy?


  3. Jaké číslo musíte vytočit v tel. budce, abyste se dostali na ministerstvo kouzel?


  4. Jakou podobu má patron Cho Changové?


  5. Kdo vymyslel název Brumbálova armáda?


  6. Jakou barvu má Ronův pokoj?


  7. Komu původně patřil Moudrý klobouk?


  8. Jak se jmenovala studentka, která Harryho a zbytek Brumbálovy Armády zradila před Umbridgeovou?


  9. Rodinný šperk rodu Blacků je...


  10. Jak se jmenuje křestním jménem profesor Karkarov?


  11. Jaké zaměstnání mají rodiče Hermiony?


  12. Kolik bodů dostal Nebelvír díky Ronovi za jeho šachovou partii?


  13. Po kom měl až do druhého dílu Ron hůlku?


  14. Z čeho má Parvati Patilová největší hrůzu?


  15. Co znamená Draco dormiens nunquam titillandus


  16. Kolik stojí v HP a Kámen mudrců na Příčné ulici Roh jednorožce?


  17. Jak se jmenovala Snapeova Matka?


  18. Jak se jmenuje vlkodlak, který kousl Remuse Lupina?


  19. Na jakém oddělení u sv. Munga ležel pan Weasley po útoku Voldemortova hada?


  20. V kterém roce se narodil Harry?


  Tvoje známka je: Vynikající. Dobrá práce. To je dobrý výsledek. Můžete si vyzkoušet, jestli byste přežili v boji o Bradavice.
  x

  Tvoje známka je: Nad očekávání. To je dobrý výsledek.

  Tvoje známka je: Přijatelné. To ještě není špatné.

  Tvoje známka je: Hrozné. Ale rozhodně to není nejhorší.

  Tvoje známka je: Troll. Zkus si přečíst knihy a třeba to příště bude lepší.

  Vyhodnotit

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 21. dubna 2021 v 11:13.
  Anička-Ahoj_ v něm napsala:

  byla tam jedna chabka ale bylo to dobré 5 pacet 8-D>X<-ok

  Příspěvek z 2. března 2021 ve 12:30.
  trumfovykluk v něm napsal:

  s těmi zvěromágy to nemohlo být celých 5 let, protože po jejich nkú říkali, že jsou s vlkodlakem každý měsíc

  Příspěvek z 20. února 2021 ve 12:20, upravený po 6 minutách.
  Veryfr v něm napsala:

  nějaké konstruktivní hodnocení by nebylo? příště, až budeš hodnotit aspoň napiš, co se ti nelíbí