Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hasiči a můj příběh o hasičích

  vydáno

  Hasiči vykonávají velmi težkou práci. Nasazují své životy. Patří jim velké díky.

  ovládání vody hasičského auta, © junior3210

  Hasiči vykonávají práci, kde zachranují lidské i zvířecí životy. Přitom nasazují ty své. Práce hasičů není jen tak pro někoho, dělají se na to speciální zkoušky. Vymyslela jsem o nich tento příběh:

  Hasiči si seděli u stolu a pili kávu. Najednou zazvonil poplach. Rychle se sebrali a oblékli si bundu. Naskočili na tyč a vzali si helmu. Potom nasedli do auta a vyjeli.

  Požár byl v Horní Lhotě. Byly povolány všechny jednotky z okolních vesnic, jako třeba Dolní Lhota a Luhačovice. Požár byl velký, hořel jeden dům a začínal hořet i vedlejší. Hasiči začali chladit okolní stromy, aby oheň nešířily dál. Potom šli prohledávat domy, aby tam nikdo nezůstal. Zatím nikoho nenašli, ale najednou někoho uviděli. Nehybně ležel na zemi. Jeden z hasičů k němu přistoupil a zkusil, jestli dýchá. Vypadalo to, že ne. Hasič ho okamžitě začal resuscitovat a vysílačkou zavolal veliteli zásahu, aby zavolal sanitku. Ta přijela do 2 minut. Hasiči člověka vynesli ven a šli prohledávat dál. Už nic nenašli.

  V druhém domě nebyl žádný člověk, ale byl tam pes. Hasič ho vynesl ven. Pes byl v pořádku. Požár se podařilo uhasit.

  Hasiči jeli zpět. Čekal je další případ, tentokrát to byla bouračka. Osobní auto, čelní náraz do náklaďáku. Hasiči hned vyjeli, byli tam první, takže museli zajistit místo a zachraňovat. Museli vystřihat řidiče z osobního auta a vytáhnout řidiče z náklaďáku. Musela dojet sanitka odvezla si řidiče osobního auta. Byl v kritickém stavu, ale vypadalo to, že přežije. Potom už zbývalo jen odtáhnout auta a upravit vozovku od oleje a nafty.

  A jelo se domů. Pro hasiče to byl dobrý den, moc se jim líbilo, že zachránili spoustu lidí. Navíc se dozvěděli, že řidič z osobního auta to přežil, takže byli ještě víc rádi.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. dubna 2018 ve 14:41.
  číča800 v něm napsala:

  Pěkné

  Příspěvek z 28. února 2018 ve 12:53.
  dennisvet v něm napsala:

  Přijde mi to divný, jako kdybys popisovala děj nějakýho dětskýho pořadu o hasičích, protože pro ně není dobrý den, když vidí zmrzačená těla...

  Příspěvek z 28. února 2018 v 7:08.
  kajca v něm napsala:

  Hezký článek$>