Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hasičský den

  vydáno  •  Volný čas venku · Čtenáři píší Alíkoviny
  Všechno začalo tím, že jsme se sešli před naší hasičárnou. Když po desetiminutovém čekání dorazili kamarádi - hasiči z Polska, tak jsme mohli vyjet. Po příjezdu k muzeu jsme se seřadili a pak se nás ujal nějaký hodný pán, který nás provázel celým muzeem.

  Bambiriáda v Praze, květen 2007, Střelecký ostrov, © Radkaa

  V muzeu jsme viděli různé hasičské nášivky, modely hasičských aut, seznámili jsme se s historií tohoto řemesla a našli zde skoro vše, co k hasičům neodmyslitelně patří. Potom jsme posedali do aut a jeli jsme se podívat k profesionálům hasičům na stanici.

  Hasičárna byla v Ostravě-Zábřehu vedle Kauflandu. Uvnitř jsme se rozdělili na dvě skupiny. První – kamarádi z Polska, a druhá - my. Vzal si nás na starost jeden milý hasič, který nás provedl po celém areálu. Mě nejvíce zaujaly sanitky, protože jsem tak blízko ještě nikdy nebyla.

  Sanitky tam byly jen dvě, ale hasičských aut asi dvaadvacet. Předvedli nám i další techniku a my jsme se na závěr vydali zpět do Hati. Zde už na nás čekali hasiči s občerstvením. Potom jsme si povídali, jak se nám výlet líbil, a nakonec jsme se všichni rozešli domů.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Kaca112


  Chceš být taky hasičem?

  Pokud bys rád také patřil mezi mladé hasiče, ale nevíš, kde bys je ve svém okolí našel, obrať se na kontaky uvedené na webových stránkách Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Úsek mládeže. Jistě ti tam poradí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  ingoust v něm napsal:

  Reakce na Michal73:

  čau u nás byl 18,19.7.

  Příspěvek z 1. září 2008 v 10:45.
  pipipi v něm napsal:

  rtzžř

  jkerhvcjrefnzčefhdewjxcnlkewhjvjucsbdjkgshjb? jhdzfgrezgfv hrrrrtbghfrtgfvhrebsjbvegvwvceghwcbhjdegbczeghdnbhferfgbzerwfgbherfbhwebfgeedewbdhfegwfhebwhjgzdhbwebdhew
  dbhghewgdhewvffffgdhsb cgf

  Příspěvek z 1. září 2008 v 10:44.
  pipipi v něm napsal:

  hasiči

  jak jsem byla málá tak jsem šle ze školkou do hasičárny ajak jsem pak byla starší ta i se družinou ale u nás doma nebyli hasiči nikdy7