Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Henna na vlasy

  vydáno  •  volný čas doma

  Holky, určitě se mezi vámi najde množství těch, které by chtěly zkusit změnit barvu svých vlasů a trochu je oživit. Mám na to jeden úplně přírodní tip. :)

  Potřeby k barvení vlasů a česání, © Mari1

  Starší z vás určitě někdy napadlo, že byste rády vyzkoušely nějakou změnu na svých vlasech. Kromě změny střihu vás třeba napadla i jiná barva. A já vám poradím, jak na to.

  Myslím, že je škoda si zničit vlasy chemickou barvou, proto jsem se rozhodla pro čistě přírodní barvu - hennu.
  Henna je přírodní barva, známá už od hodně dávných dob. Používala se třeba už před mnoha tisíci lety v Egyptě.

  A o co vůbec jde? Henna je prášek z nadrcené rostliny jménem Lawsonia inermis, česky známá jako henovník bílý. Tato rostlina obsahuje barvivo, které je super pro barvení vlasů, ale třeba i pro kreslení na kůži - krátkodobé tetování.

  Jen pozor! Určitě jste se někdy u moře setkali s tím, že taková tetování údajně hennou dělají. Pozor na to, nejedná se o hennu, ale o chemickou barvu, ze které můžete dostat ošklivou vyrážku. Henna není nikdy černá, proto ani tetování (které právě u moře černé dělají) nikdy nebude černé, ale hnědé. Tak na to pozor! :)

  Prášek z henny koupíte většinou v každé zdravé výživě nebo větší drogerii. V krabičce většinou najdete návod, jak s ní zacházet, případně i rukavice, které jsou na nanášení důležité - henna hodně barví a špatně se smývá. Proto doporučuji i nějaké starší oblečení, kdyby někde kousek ukápl.

  Henna barví různě, záleží na náhodě, množství, jak byla pěstovaná a dalších mnoha faktorech, ale většinou je barva hnědá, rezavá, až červená. Proto si dobře rozmyslete, jestli takovou barvu chcete. Doporučila bych ji spíš brunetkám pro zářivé odlesky, na blond může barva dopadnout různě.

  Pokud si někdo chcete zkusit oživit barvu svých vlasů, pak jen do toho. Henna vlasy i vyživí a ozdraví.
  Nebo si taky můžete zkusit z hennového prášku udělat přírodní tetování, které se za pár dnů až týdnů smyje. :)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 6. května 2018 ve 20:48.
  Copinka v něm napsala:

  Moje mamka používá Hennu a jinak super článekR^