Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Herní série Fallot

  vydáno  •  Informatika
  Nedoporučuji čtenářům mladším 12 let, kvůli násilí obsaženému ve hře, o které pojednává tento článek.

  Děj se z velké části odehrává v lokalitě Špitálky nad Uherským Hradištěm., © Alík

  Herní série Fallout popisuje, jak se lidstvo téměř vyhubilo v atomové válce. 23. října roku 2077 tento masakr vypukl.

  Děj

  Jelikož se lidstvo už od objevení atomové bomby této hrozby bálo, společnost Vault-tec se toho rozhodla využít a tak začala stavět podzemní bunkry, které se jmenovali vaulty (čti voulty). Lidé si rezervovali místa v těchto podzemních úkrytech. Když potom vybuchly atomové bomby, lidé začali panikařit a tak se začali schovávat, kde to jen šlo. Téměř celá země se tak stala radioaktivní (když je něco radioaktivní, znamená to, že vyzařuje nebezpečné až smrtelné neviditelné záření). Moře byla zkalena radioaktivním odpadem, země byla ozářena. Ti šťastlivci, kteří přežili, se stali primitivnější skupinou lidí, kteří následující roky zabíjeli vše živé kvůli masu, kvůli vodě a jídlu. Ovšem někteří se uchýlili do vaultů v domnění, že společnost vault-tec jim poskytne střechu nad hlavou, jídlo a pití.

  Vaulty

  Každý vault má své číslo, např. v. 111, v. 66. Inženýři Vault-tecu udělali tyto podzemní úkryty nesmírně pohodlné, navzdory ocelovým zdem všude kolem. Obyvatelům vaultů se říká dwellerové (v originále dwellers).Ovšem Vault-tecu šlo kromě zachrány lidstva také o šílené experimenty, které na lidech ve vaultech prováděli. Ty nejšílenější a nejznámější si tu představíme.

  Experimenty ve vaultech

  Začněme hned prvním, který ještě nebyl určený pro experimenty. Jedná se o vault 0. Tam byli ukryti největší vědci lidstva, kteří na těchto experimentech dělali. Ovšem některé experimenty trvali až 200 let a tak by se výsledků nedožili, takže vyjmuli jejich mozky z hlavy a napojili je k super počítači, kde žili dále. Přesuňme se k jinému vaultu.

  Ve vaultu č.11 probíhal experiment, kde bylo jeho obyvatelům řečeno, že musí každý rok obětovat jednoho z nich. Pokud neobětují, zemřou všichni. A tak každý rok obětovali toho nejméně oblíbeného. Až když zbylo pouze posledních 5 lidí, rozhodli se nikoho neobětovat. Ovšem počítač, který vault udržoval, byl ve skutečnosti naprogramován tak, že když nikoho neobětují, pouze se otevřou dveře z vaultu. Dveře se tedy otevřeli a počítač jim ještě oznámil, že vyhráli a že jsou nejsobečtější lidé na světě, když obětovali jiné, aby oni přežili. 4 z nich to psychicky neunesli a spáchali sebevraždu. Jeden se to ovšem rozhodl rozhlásit ještě žijícím lidem. Vault 12 byl sestaven tak, aby dveře vaultů netěsnili, a radiace pronikla dovnitř. Všichni dwellerové se tak změnili na ghůli (zmutovaní lidé beze zbytku lidskosti). Vaulty 68 a 69 byli dost zajímavé. Do vaultu 68 bylo posláno 999 mužů a 1 žena a naopak. Ovšem nejlepší je vault 77, kam byl poslán pouze jeden jediný člověk, který tam byl úplně sám, jen s krabicí maňásků. Z toho potom zešílel, myslel si, že jeho maňásci mluví. A toto je jen zlomek vaultů.

  Hra

  Hra je žánru post-apocalyptického (děj se odehrává po velké apokalypse tj. zkáze) RPG. První dva díly byli ještě tahové rpg. Až třetí díl, který vyvinula jiná společnost - Bethesda Softworks, byla akční rpg (velmi se podobají série The elder scrools).

  Akční rpg je i nejnovější 4. díl, ale o tom možná zase někdy jindy.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!