Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Historický šerm

  vydáno  •  Sport
  Taky se vám v těch všech fantasy příbězích líbil šerm? I mně osobně se šerm líbí. Nejen díky tomu, že je v mých oblíbených filmech, ale proto, že chodím do historického šermu. Nejsem moc dobrá, chodím teprve prvním rokem, ale šerm se mi líbí čím dál víc.

  Šerm v Kingdom Come: Deliverance, © Warhorse Studios

  Tolik způsobů krokování, seků, obrany a výpadů. Někteří říkají, že je šerm pro kluky, ale i tak, v mém městě chodím já a další čtyři holky.

  Je to dokonalý způsob obrany. Někdy si dokonce připadám, že jsem mezi elfy nebo trpaslíky (jsem blázen do fantasy), připadám si volná a potom si dokonce i víc věřím.

  Učitel tělocviku říká, že v šermu se člověk nemůže zapotit. Opak je pravdou. Ze začátku jsem měla modřiny na rameni a na zádech (díky parakotoulům, které děláme. Parakotoul je něco jako normální kotoul, akorát ne přes hlavu, ale přes rameno), a po tréninku mě vždy bolely nohy z krokování (krokuje se s mečem), ale postupem času se to zlepšilo. „Už to začíná vypadat jako šerm,“ říká trenér, když sekáme.

  Když se řekne šerm, všichni si představují ten normální, ne historický šerm. Normální šerm vám asi nejspíš přiblížím typickým bílým oblečením, zatímco historický je s kovovými meči, někdy i se štíty.

  Historický šerm doporučuji všem bláznům do fantasy, samozřejmě i ostatním. Je to zábava.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 13. března 2016 v 18:42.
  Zoe-night v něm napsala:

  Reakce na Bookworm:

  Mám kamarádku, která mi řekla, že je v mém městě šerm, ale nevěděla kde. Nakonec jsem hledala na internetu a našla jsem stránku. Přihlášku jsem odevzdala, potom byl ukázkový trénink. Nakonec tam chodí i moje další kamarádka 25

  Příspěvek z 13. března 2016 ve 14:16.
  Bookworm v něm napsala:

  Souhlas

  Šerm mě také díky knihám hodně zajímá a chtěla jsem se to také učit. Ale u nás ve městě o nějakém větším klubu historického nevím, takže chodím na sportovní, který je také super, ale pořád doufám, že jednou vyzkouším i histrorický. Smím se tě teptat, jak jsi se k tomu dostala? Znala jsi někoho, kdo tam chodí nebo sis historický šerm našla úplně sama?

  Příspěvek z 10. března 2016 ve 20:38.
  Zoe-night v něm napsala:

  Reakce na meribera:

  Chodím teprve 1. rokem, takže to zatím moc neumím, ale jen základní sek 25