Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hlavolamy

  vydáno  •  volný čas doma
  Mám rád hlavolamy, obzvláště ty, na které potřebuji pouze hlavu, případně tužku a papír, a byl bych rád, kdybych nebyl sám.

  © archiv

  Šašek a král: V jednom království žili král a jeho dvorní šašek. Šašek nenávidí krále, král nenávidí šaška. Dohodnou se, že se jednoho dne otráví.

  V celém království existuje jen dvanáct flakónků jedů a tyto jsou zamčeny v komnatě v zámku. Jedy jsou očíslovány čísly od 1 do 12, se vzrůstajícím číslem roste i síla jedu. Funkce na lidský organismus je prostá. Vypiješ jed, umřeš. Každý silnější jed neutralizuje všechny slabší, což znamená, že jed číslo dvanáct neutralizuje všechny jedy, jedenáctka všechny, kromě dvanáctky atd. (Pokud vypiješ jedenáctku a potom dvanáctku, nic se ti nestane. Pokud vypiješ dvanáctku a potom jedenáctku, umřeš.) Král jde do komnaty s jedy jako první a vybere si všechny sudé jedy (2,4,6,8,10,12). Pak jde do komnaty šašek a vezme si, co zbylo. Sejdou se v trůnním sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá jej tomu druhému, který jej okamžitě vypije. Následně si každý z nich ještě jednou naplní pohár, tentokrát už pro sebe, a vypije ho (v naději, že se tím zachrání).

  Jak to šašek udělal, že se druhého dne probudil, ale král zemřel? Nápověda: Oba se přednostně snaží přežít.

  Autor: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 5. října 2018 v 19:33.
  číča800 v něm napsala:

  Dicela pekne , ale proc v badpisu pises hlavolamy kdyz ten hlavolam je jen jeden!

  Příspěvek z 25. února 2018 ve 13:34.
  dennisvet v něm napsal:

  Nevím, kde jinde bych to zkusila, tak tady.
  Mám rubikovu kostku, už ji složím i celkem rychle, ale co teď? Nějaké zpestření? Nějakou složitější kupovat nechci, jen něco nového s tou 3x3 kostkou.
  Nápad?:)

  KanekiShiro v něm napsala:

  Také znám

  Tenhle je vážně celkem jednoduchý, sice vypadá složitě, ale když si to jedno/dvakrát přečtete a chápete o čem se tam píše. Tak je to hotové hned. :D