Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hledá se 19. Zlatý Ámos. Neučí vás?

  vydáno  •  Škola a poznání
  Někdy to vypadá, že do škol chodí jen samí nezvedení žáci a že i jejich učitelé za moc nestojí. Ale možná právě vaše třída má toho NEJ učitele nebo učitelku na škole. Díky anketě Zlatý Ámos o tom můžete dát vědět ostatním. Poradíme vám, jak na to.

  Finále ankety Zlatý Ámos, 25. března 2011, © Radkaa

  Tohle jsou místa, kde jsou žáci přesvědčeni, že mají bezva kantory a proto je přihlásili do ankety o nejoblíbenějšího učitele: Říčany, Úšovice, Vesec, Praha 5, Tábor, Frýdlant nad Ostravicí, Trstěnice, Cheb, Bolatice, Trhový Štěpánov, Ostrava-Hrabůvka, Zubří, Praha 10, Rychnov nad Kněžnou, Svoboda nad Úpou, Kladno, Ústí nad Labem.

  Prosinec je posledním měsícem, kdy mohou žáci základních a středních škol navrhovat své oblíbené pedagogy do 19. ročníku ankety Zlatý Ámos. Doporučujeme všem, aby nenechávali zpracování a odeslání přihlášky na poslední chvíli.

  Už nejednou se v minulých ročnících stalo, že v předvánočním shonu anebo o prázdninách žáci zapomněli připravenou obálku s přihláškou hodit do schránky nebo ji odeslat elektronicky.

  Zlatý Ámos

  Pro jistotu připomínáme, co přihláška musí obsahovat:

  • stručnou charakteristiku navrhovaného kandidáta a jeho fotografii
  • popis jedné příhody s ním prožité
  • podpisy 100 osob, které s návrhem souhlasí (ve školách do 150 žáků stačí polovina všech žáků)
  • Přihlášku je třeba poslat do 31. prosince 2011 a to buď pomocí formuláře na www.zlatyamos.cz nebo na adresu: Dětská tisková agentura, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4.

  Fotogalerie

  Na adrese www.zlatyamos.cz také najdete podrobné informace o anketě i seznam všech přijatých přihlášek.

  "Na prvním dojmu hodně záleží," říká ředitel ankety Slávek Hrzal a doporučuje: "Dejte si na přihlášce záležet. Je to první věc, se kterou se porota setká."

  A co se bude dít dál?

  V lednu a únoru 2012 budou žáci v regionálních kolech své přihlášky obhajovat. Musí porotu přesvědčit, že právě jejich pan učitel nebo jejich paní učitelka jsou Zlatými Ámosy.

  Začátkem března proběhne semifinále a finále je plánováno na pátek 23. března 2011 v kongresovém centru Olšanka v Praze.

  Na finále se však nevolí jen Zlatý Ámos. Dětská porota vybírá Dětského Ámose, hlasováním přes SMS je volen Ámos sympaťák a novináři si vybírají svého Média Ámose. Jedním z nich může být právě vaše paní učitelka nebo váš pan učitel. Tak neváhejte a pusťte se do přihlášky co nejdříve.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Katy62 v něm napsala:

  učitel

  já jsem z frýdlantu nad ostravicí a z naší školy přihlásily děcka do ámose jednoho učitele. taky jsem se podepisovala, chtěla bych aby to vyhrál :)

  Příspěvek z 13. prosince 2011 v 11:34.
  anička999 v něm napsal:

  Naše učitelka

  Moje učitelka je fakt dobrá.

  Příspěvek z 12. prosince 2011 v 19:31.
  comeback v něm napsal:

  NE

  Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee