Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hledám? Najdu! Zn. Láska

  vydáno  •  Volný čas doma · Volný čas venku
  Prázdniny si přejeme sluníčkové, aby se ohřála voda na koupání. Jahodové, aby babička nasmažila lívance. Sportovní, abychom měli v těle zdravého ducha. A pak taky zmrzlinové, překvapující, míčové, pohodové, táborové, smějící, úžasné... ale hlavně zamilované. Políbit druhého člověka, stisknout mu dlaň a cítit to podivné šimrání v břiše. Kde ale tu zpropadenou lásku hledat? Každý neukáže úžo postavu, bezva ohoz a sebevědomí filmové hvězdy. Máme však sami sebe a to znamená více, než si myslíte...

  děšť, prší, liják, počasí, srážky, láska, © Profimedia.cz

  Patnáctileté Anně se ve škole holky smály. Její veliká ramena, silné nohy a zrzavé vlasy, to všechno se stávalo cílem mnoha posměšků. Brácha ji vzal do oddílu karate a ona začala cvičit. Makat mezi klukama, potit se na žíněnce a brečet při vytrvalostním běhu. Ramena se jí nezmenšila, neposlušné vlasy dostaly jen módní střih a nohy zakrývá batikovaná sukně. Ale holky už se přestaly smát. Anička tráví svůj volný čas s úžasným klukem. K narozeninám ji přinesl malé zrzavé kotě, hrdě se vedou městem a Anče je fuk, že její Honza nemá hadry ze značkového obchodu.

  Většina z nás si přeje lásku, ale chceme ji hned, bez práce, zabalenou v luxusu a čekající u našich dveří. Abychom jen vzali za kliku, pozvali lásku dál a ona tu byla. Prostě jen tak, zničeho nic, najedou a teď. Nebudeme se nikde snažit. Nebudeme lásku hledat. Sedneme si, počkáme a uvidíme. Nebo taky neuvidíme.

  Nemá smysl tu vypisovat fráze, že láska se nedá koupit, nedá se objednat přes net (páni, to by bylo snadné) a nedá se vynutit, vyplakat, vyřvat a vyvzdorovat. Člověk se musí naučit dívat srdcem. Nehledat holku s dlouhýma řasama, ale s velkým úsměvem. Objevit kluka, co umí hrát na kytaru, ne kouřit drahá cigára. Jenomže, pánové a dámy, na výpravy za láskou se šlape s úsměvem, s dobrou náladou a srdcem na dlani.

  Nežijeme v době ledové, takže chlapec dívku neuhrane bujarým řevem a pěstmi. Naopak zase kluci nebudou nadšeni z holky, která si obličej plete s malířským plátnem a kromě chichotání z ní nevypadne kloudné slovo. To si jenom myslíte, že slečny letí na machýrky s lesklým mobilem a pomádou ve vlasech. Kam se poděli kluci, co dávají letmý polibek? Frajeři, kteří umí vypravovat příběhy? Chlapi, co mají připravenou náruč pro svou holku? Kde chodí obyčejné dívky, co zvládnou kopnout do míče, namazat pro všechny svačinu k vodě a umět se smát bez rtěnky na ústech?

  Možná jsem jen bláhový snílek, ale myslím si, že jsou tady -  v nás. Jen se moc bojí ukázat světu. Světu, který se občas podivně točí. Podle módy, podle davu, podle divných pravidel. Raději zůstáváme v té pevné skořápce drsné holky s černou lebkou na bílém triku. Ukryjeme se pod neurvalce s mrazivým výrazem v obličeji. Pod chlapa, který se neponíží, aby pomohl slabšímu. Někde uvnitř cítíme, že to není ono, že by to možná sneslo změnu.

  Tak ráno pozdravte člověka v zrcadle. Usmějte se na něj očima a slibte mu, že dneska bude jiný. Seberte ručník a běžte k řece. Vyndejte kolo a šlapte do parku. Nazujte tenisky a utíkejte k lesu. Oblečte si důvtip, šmrnc, pohodu a vykročte naproti své první prázdninové lásce...

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (141)

  Příspěvek z 29. dubna 2009 v 18:13.
  Onix1 v něm napsal:

  Reakce na carolka18:

  cau ja sem ten koho hledas bydlim v Bohuslavicich u Kyjova bude mi 11 16

  Příspěvek z 17. února 2009 v 9:41.
  prodejcejarnipolevky v něm napsal:

  DÍK

  Díky ten příspěvek mi zvýšil sebevědomí 4.

  Příspěvek z 14. února 2009 ve 12:42.
  carolka18 v něm napsal:

  Hledám

  Hledám nějakého kluka10 je mi 10 let a bydlím v telči... P.S. na lásku jsem nikdy neměla štěstí27