Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hledáme hrdinu letních prázdnin

  vydáno  •  Co nového u mě! · Rodičům · Prázdniny · Soutěže
  Víme, že prázdniny jsou obdobím plným úžasných příhod. Proto web Alík.cz ve spolupráci s Dětským činem roku opět vyhlašuje soutěž. Tentokrát hledáme hrdiny letních prázdnin. Až do 31. srpna 2011 můžete posílat příběhy, které se vám nebo některému vašemu stejně starému kamarádovi skutečně přihodily letos, nebo třeba i loni o prázdninách.

  © Alík

  Důležité je to, že hrdinou může být nejen ten, kdo zachránil někomu život, ale i ten, kdo vymyslel nějaký skvělý nápad, podnikl s kamarády výpravu za záchranou zvířete, nebo pomohl někomu z okolí.

  Pro autory tří nejzajímavějších příběhů jsme přichystali tyto ceny

  • Nintendo Wii
  • barevná sluchátka
  • free style disk YO-BE a PHLAT BALL – disk, z kterého se při letu vzduchem stane míč od společnost EP Line

  Jako bonus dostanou autoři příběhů, kteří splní pravidla soutěže, 2 000 alíkových bodíků. Za ty si pak můžete vybrat něco z Alíkova katalogu dárků.

  Jména výherců budou zveřejněna v polovině září na serveru Alík.cz a navíc všechny příběhy automaticky postupují do soutěže o Dětský čin roku 2011.

  Jak postupovat?

  • Svůj příběh na téma Hrdina letních prázdnin vlož prostřednictvím formuláře. Stačí, když na stránkách www.detskycinroku.cz klikneš na nápis vložit příběh.
  • Zařaď ho do některé ze sedmi kategorií a nezapomeň vyplnit i svou přezdívku na Alíkovi.
  • Všechny zaslané příběhy budou také automaticky zařazeny do projektu Dětský čin roku, který vyvrcholí v prosinci. Pokud chceš vyhrát i v této soutěži, nezapomeň to říci svým kamarádům, aby ti pomohli s hlasováním.
  • Pokud nechceš příběh posílat přes internet, můžeš jej zaslat i poštou na adresu: Dětský čin roku, P.O.Box 96, 170 04 Praha 74. A opět nezapomeň před název příběhu uvést heslo Alík a kromě adresy uveď i svou přezdívku na Alíkovi.

  Kategorie příběhů

  K1 - Záchrana lidského života
  K2 - Pomoc v rodině
  K3 - Pomoc jiným dětem
  K4 - Pomoc ostatním lidem
  K5 - Pomoc přírodě
  K6 - Dobrý nápad
  K7 - Pomoc n@ netu

  Dětský čin roku je projekt, který se snaží podporovat děti v konání dobrých skutků a každoročně oceňuje ty nejlepší hrdinské činy na Staroměstské radnici v Praze.

  Soutěží se v 7 kategoriích, z nichž každá má svého patrona v podobě známé osobnosti.

  Dětský čin roku

  Pravidla dětského činu roku

  - do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií
  - pravdivou zprávu o svých dobrých skutcích žáci napíší v maximálním rozsahu 2 stran A4 (ale samozřejmě může být i výrazně kratší!)
  - mohou informovat také o dobrém činu, který vykonaly jiné děti
  - do projektu je možné poslat i zprávu o kolektivním dobrém skutku (je třeba uvést, kolik dětí ho realizovalo)
  - skutky, o nichž děti píší, musí být skutečné, nesmyšlené
  - pro zařazení skutku do konkrétního Dětského činu roku není podstatná doba, kdy se odehrál, ale sepsání a odeslání příspěvku
  - příspěvky musí být odesílány s vědomím rodičů
  - nositelem ocenění Dětský čin roku se stává ten, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo sepíše zprávu o oceněném činu, získává věcnou odměnu a jeho škola, obecně prospěšná instituce, občanské sdružení nebo spolek, který navštěvuje, pak dar 10 000 korun na školní pomůcky
  - účastí v soutěži a v projektu Dětský čin roku souhlasí soutěžící se související medializací
  - více informací na www.detskycinroku.cz

  Autor: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (32)

  Příspěvek z 1. září 2011 v 18:09.
  terusak v něm napsala:

  Reakce na Suise:

  celkem supr10

  Příspěvek z 29. srpna 2011 ve 13:21.
  Suise v něm napsala:

  Reakce na _Saskie_:

  tento příběh se mi strašně líbí. Hezké26
                                                                                         Suise7

  Příspěvek z 25. srpna 2011 v 18:13.
  Suise v něm napsala:

  Halda Ema a náš školní výlet

  Ke konci školního roku jsme se s třídou rozhodli, že bychom si mohli zajít na zmrzlinu a potom si vyšlapat na haldu Emu - nejvyšší místo v Ostravě.18 Ještě jsem tam nikdy nebyla, tak jsem si říkala, že to tam může být fajn. A taky že jo. Nejdříve jsme si teda zašli na výbornou zmrzlinu, která  se platila z našeho třídního fondu, na každého žáka naší třídy vyšel jeden kopeček. (Někteří si za svoje prašulky kupovali ještě kopečky navíc). Tak a pokračujeme dále. Přes Masarykovo náměstí jsme šli přes most a kolem Slezskoostravského hradu a teď kousek po cestě. U cesty jsme viděli ohradu s koněm. A najednou zničeho nic to začalo stoupat.14 Už jsme se všichni začali pomalu, ale jistě trochu potit. No už jsme se blížili k vrcholku našeho cíle a před námi jsme spatřili překrásného motýlka a najednou jich tam bylo asi 20 nebo dokonce možná i 30. Počasí bylo překrásné a žáci z úplně cizí školy si  na toto okouzlující místo také zašli, zrovna odcházeli, když jsme tam přicházeli my.16 No šlapeme, šlapeme a šlapeme a najednou jsme uviděli celkem velkou horu cihlové barvy, a na ní se z několika míst kouřilo a šlo z ní dost velké teplo. Tak už vidím úplně celou Ostravu.To bylo ještě fajn, až na ty vysoké komíny a....................úplně na hoře hory byly mezi stromy a po trávě jen tak rozhozené láhve od piva a různých limonád, obaly a různé igelitové tašky, až se nám z toho chtělo brečet. Ale naše kluky ze třídy ťukl do hlavy první a poslední chytrý nápad 26 Popadli jsme jednu z těch tašek a všechen ten svinčík jsme hodili do té tašky. Láhve se daly zpátky do obchodu a dostali jsme za ně peníze ......... no teda kluci se toho ujali, takže ty peníze jsem už neviděla, ale aspoň jsme trošku pomohli haldě Emě. A po zpáteční cestě jsme ještě k tomu našli mobil, asi od nějakého žáka z té třídy, co tu byla před námi. Mobil jsme vzali a zdá se mi, že se dokonce dostal i k svému majiteli. No a protože nejsme normální třída, tak jsme se rozhodli, že skoro všichni půjdeme spolu na bazén a byl to teda pěkně ztřeštěný nápad, po výšlapu ještě na bazén, ale aspoň tam byla trocha legrace a potom mě strašně bolely nohy!!!!!!2626       Suise7