Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hobit - knížka

  vydáno  •  Knihy
  Zajímá vás dobrodružství nebo fantazie? Tak tahle knížka je stvořena přímo pro vás!

  Ahoj lidi. Jednou jsem si přečetla knížku Hobit a dost se mi zalíbila. A tak jsem se rozhodla, vám napsat o čem je. Nejprve bych řekla, že tato knížka je pro lidi, kteří mají rádi dobrodružství a fantazii, ale nemusí to být jenom pro ně.

  Jednou za Bilbem Pytlíkem, hobitem z rodu Pytlíků, přišel čaroděj Gandalf s třinácti trpaslíky: Dvalinem, Balinem, Filim, Kilim, Dorim, Orim, Oinem, Gloinem, Bifurem, Bofurem, Bomburem a Thorinem a oznámil mu, že byl spolu s těmito trpaslíky vybrán, aby se zúčastnil dobrodružství za účelem znovuzískání trpasličího pokladu, který jim kdysi ukradl drak Šmak. Bilbo se nejprve zdráhal, ale nakonec šel s nimi.

  Po cestě je zajali zlobři, na poslední chvíli je zachránil Gandalf a vydali se na další cestu. Protože začal pořádný liják, schovali se do malé jeskyně. V noci však puklinou ve skále vylezli zlí skřeti a zajali je. Zázračným způsobem se jim podařilo uniknout, avšak když se počítali, zjistili, že jim chybí pan Pytlík. Ten zatím bloudil v temných štolách skřetů, až najednou narazil na podzemní jezero, v němž žil Glum. Hádankovým soubojem si uhájil život a pomocí kouzelného prstenu se dostal zpět ke své družině.

  Netrvalo dlouho a narazili na zuřící vlky. Utekli před nimi na stromy. V poslední chvíli je odtamtud odnesli orli a odnesli je daleko ve směru jejich cesty. Zde se setkali s Meddědem, který jim půjčil na cestu poníky. Před Temným hvozdem se rozloučili s Gandalfem, dál už museli jít sami. Byli zde napadeni obřími pavouky a zajati lesními Elfy, ale ze všeho je nakonec Bilbo vysvobodil. Po lesní řece se dopravili do Jezerního města, kde se spřátelili s Jezerními lidmi.

  Po namáhavé cestě se konečně ocitli před Opuštěnou horou, kde bydlel drak Šmak. Našli tajný vchod a vyrušili Šmaka, který rozčilením letěl zničit Jezerní město, to se mu však nepodařilo a byl zabit. Tato zpráva se rychle šířila a začínali se sem hrnout lidé, Elfové, trpaslíci a skřeti, aby ukořistili alespoň část pokladu. Ztrhla se bitva pěti armád. Nakonec se všichni spojili proti skřetům a ti přesile podlehli. Zahynuli zde také Thorin a Fili a Kilim.

  Po ročním dobrodružství se Bilbo spolu s Gandalfem rád vrací domů. Tak tohle by bylo vše. Děkuji že jste si to přečetli.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!