Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hodina s krajtou

  vydáno  •  Škola a poznání · Zvířata · Chovatelství
  Abych řekla pravdu, dneska jsem se celkem bála jít do školy, protože můj spolužák měl mít referát o hadech – škrtičích a říkal, že donese na ukázku ochočené mláďátko krajty. Měla jsem z toho opravdu hrůzu, ale Rohlík (to mláďátko) byl opravdu moc hezký.

  (ilustrační snímek) - krajta kobercová (Morelia spilota variegata), © Profimedia.cz

  Rohlík je devítiměsíční krajta tygrovitá (Python molurus) a měří asi 1,5 metru. Jeho maminka má prý asi 5 metrů a váží 40 kilogramů! Té bych se opravdu bála, ale ten roztomilý tvoreček vypadal úplně neškodně. Když ho Marek vyndal z krabice a dal si ho kolem krku, všichni byli úplně nadšení. Potom si ho vzal náš pan učitel třídní a chodil s ním po třídě. Moji spolužáci si ho hladili, ale potom přišla řada na mě.

  Ten hadík se na mě tak divně díval, že jsem se raději ani nehnula. Když byl ale pak ke mně had zády, už jsem se nebála. Měla jsem strach jen z toho jeho kukuče. Po hodině přišlo na řadu focení. Vytáhli jsme tedy mobily a začali fotit. Museli jsme se pohybovat pomalu a ne moc hlučně, protože i tento malý tvoreček by byl schopen poškodit ruku, nebo něco jiného.

  Protože máme opravdu krátké přestávky, přišla už naše paní učitelka na odborný předmět a my jsme si mysleli, že se Rohlíka bude bát. Ona z něj ale byla úplně nadšená, začala si ho hladit a přišli jsme o půl hodiny - což nikomu nevadilo. Dřív jsem se hadů bála, ale po dnešku mi už tak nějak nevadí a jsem moc ráda za nové poznání.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi KAPENKA

  O krajtách si můžeš dozvědět více například v Lexikonu zvířat pražské zoo

  Krajta tygrovitá (Python molurus) patří mezi největší hady na světě. Patří mezi hady z čeledi hroznýšovitých. Dorůstá obvykle velikosti mezi 5 až 8 m. Obdobné velikosti dosahují ještě krajta mřížkovaná, krajta písmenková, anakonda velká, krajta ametystová a jen zcela ojediněle i hroznýš královský. Více na www.wikipedia.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 6. srpna 2019 ve 21:42.
  Jitulllinka v něm napsala:

  My máme 3 krajty královské a 4 užovky červené jsou boží

  Příspěvek z 1. února 2009 v 8:06.
  Katule_357 v něm napsal:

  MÁM MOC RÁDA HADY !!!

  MÁM MOCC  RÁDA VŠECHNY ZVÍŘÁTKA ALE NE MOC HMYZ (MOTÝLI , BERUŠKY ,TY MÁM RÁDA) 4  :...........PŘEJI HEZKÝ DEN !!!

  Příspěvek z 31. ledna 2009 ve 21:46.
  Bramčeska0002 v něm napsal:

  Mám hady ráda!!

  Já mám hady ráda.Tedy,já mám ráda všechny zvířátka kromě HMYZU.27