Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hokejisté jsou pro mě opravdoví hrdinové

  vydáno  •  Sport · Česká republika
  Už si ani nevzpomínám, kdy jsem poprvé sledovala mistrovství světa v ledním hokeji. Byla jsem tehdy hodně malá. Více si vzpomínám na časy, kdy jsem seděla u televize a kreslila si na papíry národní vlajky hrajících států. Ten čas je již dávno pryč, dnes jsem o pár let starší a hokeji rozumím o mnoho více.

  USMĚVAVÝ STŘELEC. Jaromír Jágr se raduje ze svého gólu., © MAFRA

  Tehdy jsem seděla u televize a věděla jsem, že je v českém týmu nějaký Jágr a že puk se musí dostat do té (podle mě neuvěřitelně malé) branky. A když se tam dostal a všichni doma zajásali, jásala jsem také, a když se náhodou dostal do té špatné branky, byla jsem zase smutná. Vzpomínám si na roky, kdy se čeští hokejisté stali mistry světa a všichni jsme doma skákali radostí.

  A já jsem nevědomky tak trochu na hokeji vyrostla. Bylo to od mistrovství k mistrovství, od zápasu k zápasu, vždycky jsem věřila, že Češi vyhrají, a když prohráli, byla jsem zklamaná. Ale další rok jsem opět seděla u televize. A přišel loňský rok. Tehdy nikdo nevěřil, že Češi vyhrají. "Jsou moc mladí." "Špatný trenér." A já zase seděla u televize a věřila, že tentokrát opravdu vyhrají. Byla to nádhera, když se góly nasypaly do ruské branky a čeští hokejisté vyhráli. Strašně moc jsem jim to přála, zasloužili si to.

  MS 2011

  Na výsledky a další informace se můžete podívat na webových stránkách idnes.cz/hokej

  Hokejisté pro mě byli od mala něco více. Nesnášela jsem fotbal. Fotbalisté jsou podle mě tak trochu Kenové od Barbie, kteří padají na zem, jakmile se k nim někdo na metr přiblíží. Když vidím ty zákroky v hokeji, rozbité hlavy, vymlácené zuby a vidím hokejistu, který málem omdlí, jak potom odejde z ledu po vlastních, jsou pro mě hokejisté opravdoví hrdinové.

  A víte co? Letos sleduji MS skoro celé. Vybrala jsem si pro mě zajímavé zápasy a všechny jsem je sledovala a sledovat budu, samozřejmě mezi nimi nebudou chybět ty pro mě nejzajímavější – české. Teď už jsem si jistá, že láska k hokeji se mě bude držet po celý život. Kdybych byla kluk, chtěla bych být hokejista na nejbližším stadionu. Poblíž nás totiž dívčí hokejový tým není a já jsem na to stejně už tak trochu "stará". A tak budu každý rok sledovat MS a samozřejmě národní hokejovou ligu.

  A co vy? Baví vás hokej, nebo dáváte přednost fotbalu?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (124)

  Příspěvek z 28. června 2011 v 17:31.
  Emulín123 v něm napsal:

  Reakce na háša:

  Shit...Ty jseš fakticky neuvěřitelná fiflenka.

  Příspěvek z 27. června 2011 v 15:51.
  LuckyLucka v něm napsal:

  Reakce na Silvie:

  Nekecej, já si myslím úplně to samý.

  Příspěvek z 21. června 2011 v 17:25.
  LuckyLucka v něm napsal:

  Reakce na háša:

  Mě taky moc hokej nebaví.