Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Holit, či neholit?

  vydáno  •  Vztahy
  To je otázka, na kterou se zaměříme v tomto článku. Doufám, že se vám bude líbit a něco si z něj vezmete.

  (Ilustrační foto), © Profimedia.cz

  Zajímavosti a informace: Ochlupení máme úplně po celém těle. Jemné chmýří máme dokonce i na obličeji. V jednom článku jsem četla, že na jeden centimetr čtvereční máme stejný počet chlupů jako šimpanz. Denně nám vypadá průměrně 100 vlasů, ale stále vyrůstají nové a nové. Na svém těle můžeme občas najít bílý většinou tvrdý chloupek, jedná se o tvz. pozůstatek hmatových chloupků. Myslím že v 80. letech minulého století chlupy hodně fičely. A kdo je neměl byl mimo. Holení není trend poslední doby o dokonale hladké těla se starali už i Řekové nebo Egypťané.

  Na co vlastně chlupy máme? Obočí a řasy máme na to, aby nám do očí nepadaly různé nečistoty a prach. Bez vlasů by nám byla zima na hlavu. A ostatní chlupy nás také chrání před chladem ale také pomáhají odvádět pot pryč z těla.

  Kdy začít? To je čistě na vás. Neexistuje žádný správný věk pro holení. Ale je dobré si předtím promluvit s mamkou nebo starší sestrou a ty vám poradí co a jak. Ale předtím než začneš by sis měla uvědomit, že když jednou začneš nebudeš už moct přestat a budeš muset holit stále, protože chloupky budou stále růst. Chlupy navíc i ztmavnou a zesílí.

  Co se vlastně holí? Pro některé z nás je holení spjato jen z nedělním zvykem našich tatínků ale holí se i ženy. Ženy si holí většinou nohy, chlupy v podpaží a někdy i ruce. Některé starší ženy si holí i knírek - tmavší chlupy kolem rtů. Dá se holit opravdu všechno. Ale pamatujte všeho z mírou!

  Čím se mám tedy holit? Na odstranění chloupků se dá jít dvěma způsoby. A to: depilací a epilací. Depilace je obyčejné oholení. Oholení viditelné části chlupu. Epilace potom chloupky trhá i s kořínkem, což je hodně bolestivé. Jak na to? Před oholením je potřeba kůži alespoň navlhčit. Ideální holení je ve sprše, kde chloupky více změknou a snadněji je odstraníš. Vůbec není dobré se holit na sucho, protože se pokožka hodně podráždí a vyraší ti nepříjemná vyrážka. Raději použij gel nebo pěnu na holení. Nohy je lepší holit po směru růstu chloupků, tedy od shora dolů. Zabráníš tak zarůstání chloupků a odstraníš chloupky těsně u kořínků. Až potom můžeš holit opačným směrem. V podpaží směr není důležitý, protože tam rostou chlupy všemi směry. Po oholení ještě pokožku ošetři nějakým hydratačním krémem. Předejdeš tak svědění a suché pokožce.

  Jedna rada na závěr: Na čerstvě oholenou pokožku v podpaží nepoužívej žádný antiperspirant ani deodorant. Po použití tě bude čerstvě oholená pokožka štípat a následně se objeví nepříjemná vyrážka.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 25. srpna 2016 v 19:28.
  Leola v něm napsala:

  okopírované!!!

  stejný článek jsem četla na jednom webu!!! Podvodnice!! -_-

  Příspěvek z 10. srpna 2016 ve 12:17.
  viky290 v něm napsala:

  Reakce na Alleinka:

  nevím jestli je to mýtus nebo ne.. ale já to píšu z vlastní zkušenosti. Možná jsem to tam mohla napsat no.. vyzkoušej si třeba přes zimu narůst chloupky třeba na nohou a po pár týdnech(možná měsících) a uvidíš že chloupky budou delší a hodně tmavé(pokud teda nemáš světlé chlupy od přírody).. takže s tím nejde jen tak přestat.. pokud teda nepočítáš zákroky doktorů..
  dik

  Příspěvek z 9. srpna 2016 ve 13:30.
  Alleinka v něm napsal:

  Poznámka

  Citace z článku: "Ale předtím než začneš by sis měla uvědomit, že když jednou začneš nebudeš už moct přestat a budeš muset holit stále, protože chloupky budou stále růst. Chlupy navíc i ztmavnou a zesílí."

  <- Tohle je jeden ze známých mýtů. Chloupky po holení netmavnou a ani nezesilují, jsou pořád stejné. Tenhle mýtus asi vznikl z toho, že čím jsou chloupky kratší, tím jsou tvrdší, tudíž když se dívka holí už ve chvíli, kdy mají chloupky 2 milimetry, tak jsou vskutku tvrdší, nicméně když je nechá trochu povyrůst (už jen proto, že holit miniaturní chloupky je zbytečné), tak uvidí, že jsou pořád stejné. Takže pokud se rozhodne si jednou nohy oholit, aby si vyzkoušela, jaké to je, neznamená to, že by si to nemohla rozmyslet a několik let si třeba nohy/podpaží/ruce neholit. :)

  Jinak hezký článek. 4