Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Holka, co utíká před problémy

  vydáno  •  vztahy
  Tohle je pravdivý příběh o holce, co utíká před problémy a důkaz toho, že jak se chováte k lidem, tak se oni chovají k vám.

  Ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Takže začalo to takhle: Bylo 1. září a začátek školního roku, jsem ve třídě nová takže nikoho moc neznám. Podívala jsem se po třídě a uviděla jsem celkem sympatickou holku - Sašu.

  Saša byla a pořád je tlustá. Nemyslím si, že když je někdo tlustý, tak je špatný, takže jsem se jí zeptala, jestli si můžu přisednout. Odpověděla: „Jo.“ A asi takhle vypadal náš rozhovor:

  Saša: „Ahoj já jsem Saša a ty?“
  Já: „Já jsem Marie.“
  Saša: „A kolik ti je? Mně 11.“
  Já:“12.“

  No, takhle jsme si vykládaly, až mi Saša řekla, že tady jsou jen samí hlupáci, co jí nadávají a že se s nikým nemám bavit. (Ano, někomu už došlo, že je tady něco v nepořádku, když mi tohle říká už 1. den.) Já byla naivní. Ne, že bych se s nikým nebavila, to ne, jen jsem si je držela od těla. Jenže Saša za tři dny chyběla, tak jsem se začala bavit s ostatními. Pak Saša do školy zase přišla, ale to už jsem měla pochybnosti a více kamarádů.

  Saša mi psala, kolik ji miluje kluků a jak je hubená (80 kg tedy hubenost není) a hned první den začala tvrdit, že jsme nej kámošky. Začala mi kupovat věci, kupovala je i jiným holkám. No, ale pak mi došlo, že si mě kupovala a hodně mě to naštvalo. Nechtěla jsem být na ni hnusná, tak sem se jí trochu vyhýbala. A pak bum, Dorča mi řekla, že mě Saša na záchodech pomlouvá. To mě naštvalo ještě víc a vykašlala jsem se na ni.

  A kdo je ta holka, která se vyhýbá problémům? Saša. Řekněme, že máme mít domácí úkol do příroďáku, tak milá Saša nepřijde do školy.

  Chovala se ke mně hnusně.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 14. srpna 2017 v 18:50.
  fyrefli v něm napsala:

  Jó spoustu věcí bys u mě nečekala

  Příspěvek z 14. srpna 2017 v 18:33.
  Gattina v něm napsala:

  Tento článek jsem čestla několikrát, ale teprve teď jsem zjistila, že jsi ho psala ty, fyrefy

  Příspěvek z 11. prosince 2016 v 15:45.
  adaskrivan v něm napsala:

  Pointa?

  Nějak v tom nevidím nic jiného, než příhoda ze života. Nevidím, jak nás to má poučit, ani to "jak se chováte k někomu, tak se chová on k vám".