Alíkovina

Horolezectví

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Jedním z nejlepších sportů na světě je horolezectví, při kterém se posiluje, cvičí technika a je při něm spoustu zábavy.

Horolezectví je sport, který baví snad každého. Vylézt na nějakou skálu dokáže každý, ale co takhle skálu měřící 25 metrů? Cesta je to dlouhá a pořádně se při ní zapotíš. Teď se ještě rozhodnout, kam dát levou nohu, co s pravou rukou, a kdoví, co ještě.

Když chceš začít lézt, zkontroluj si, že máš všechno potřebné vybavení. To nejdůležitější zahrnuje sedák, lezecké boty, helmu, magnésium v pytlíku (mágo), karabinu a jistítko. Neměly by ti taky chybět presky (karabinky, které se cvakají na stěnu), lano, na které se uvážeš, a jističe. Jistič zde hraje velkou roli, kontroluje jak lezeš, aby se ti něco nestalo a hlavně má na starosti to, že když budeš padat, tak tě chytí.

Na skály nechoď nikdy sám, nemuselo by se ti to vyplatit. Pokud se ti zdá lezení po skalách příliš složité, můžeš nejdříve vyzkoušet umělou lezeckou stěnu.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 3. února 2015 ve 21:16.
limeka v něm napsal:

výborné

Držela jsem se podle rozvrhu a takhe jsem dělala břišáky 2,5 měsíce
Super velmi mi to pomohlo264

Příspěvek z 24. ledna 2015 ve 13:36.
ZoLu v něm napsala:

je to super

občas chodím liezť, síce teraz už menej keď sme sa presťahovali, ale občas... Je to super a aj stretneš veľa iných ľudí.

Příspěvek z 20. ledna 2015 v 17:31.
PejsekNelinka v něm napsala:

Hezké

Pěkný článek, horolezectví je určitě zajímavý sport! 4