Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hotel Transylvánie 4

  vydáno  •  filmy

  Příšery z Hotelu Transylvánie se zase vrací v dalším filmu, který nese název Transformánie. Může se člověk proměnit v příšeru a příšera v člověka? V článku se o filmu dozvíte něco více.

  Hotel Transylvánie: Transformánie, © Sony Pictures Animation

  Něco o filmu

  Film byl vyroben v roce 2021. Jedná se o animované a dobrodružné fantasy, které je vhodné pro celou rodinu.

  Popis postav

  Mavis: Mavis je holka, dcera drákuly. Je hodná a sebevědomá. Má černé vlasy, nejvíce nosí černé oblečení (není divu, když je to upírka) a má modré oči.

  Johnny: Johnny je člověk, ale i přesto je manželem Mavis. Mají spolu dítě (ale k tomu až později). Johnny rád jezdí na výlety a má rád dobrodružství, je hodný a srandovní. 8-P

  Drak (drákula): Drak je dědeček Denise a táta Mavis. Je hodný a milý (navzdory tomu, že je drákula), nejraději má svoji rodinu a hotel.

  Denis: Denis je syn Johnnyho a Mavis, který má zrzavé kudrnaté vlasy. Nejradši má Helču, Mavis, Draka, Johnnyho a svého pejska Slintu, který rád slintá. Helča je dcera Hildy a Helmuta (všichni tři jsou vlkodlaci).

  Hotel Transylvánie, Mavis

  Plusy, mínusy a můj názor

  • Film je pro celou rodinu.
  • Je vtipný.
  • Trošičku děsivý, ale moc ne.

  Z postav se mi nejvíce líbí Mavis, Drak, Denis, Helča, Slinta a Erika, nejméně Van Helsing a Johnny. Ze scének mě nejvíc bavilo, jak se Johnny přeměnil na příšeru. 8-P

  Kousek z děje

  Na začátku se slaví 125. výročí hotelu, pak se to ale pokazí a Drak musí zastavit čas. Vše napraví a jde si promluvit s Erikou o tom, že přenechá svůj hotel Johnnymu a Mavis. Mavis to ale slyší a řekne to Johnnymu, který s tím jde za Drakem.

  Okamžitě Drakovi začíná vyprávět o tom, co všechno v hotelu změní. Drak z toho ale není nadšený, a tak postupně mění názor na to, jestli může Johnnymu hotel přenechat. Nakonec mu řekne, že mu ho předat nemůže, protože není příšera.

  Náhle ale přichází na proslov! Drak na něj není moc připravený, a tak se stydí a koktá, že nakonec prohlásí: „J-já j-jsem s-se r-rozhodl, žee H-hotel Transylvánia... zvětším!“ Když to slyší Mavis a Erika, obě se zarazí. Zdá se jim to zvláštní, jelikož už předem věděly, že Drak chce předat hotel, a tak si chtěly s Drakem promluvit, ale Drak se jim pak jen schovával.

  Mezitím Johnny mluvil s Van Helsingem, že by chtěl být příšerou, a tak šli do Helsingovy laboratoře, a tam ho proměnil na příšeru. A co se stane dál? To už se dozvíte v samotném filmu!

  Trailer k filmu

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 5. února 2022 v 11:40.
  asistent v něm napsal:

  Bezva článek, 5 tlapek

  Příspěvek z 29. ledna 2022 v 10:23.
  Kateisblack v něm napsal:

  Shodou okolností jsem si ho včera z nudy pustila taky.
  Prostě viděla jsem všechny díly ale poslední dva - tenhle a ještě ten jak jedou na dovolenou nebo co... (Kvalita toho filmu je asi znát na tom že půlku toho děje si nemůžu vybavit a další půlku bych raději zapomněla páč to byla nuda + nuda + ehhh Makaréna? Ne vážně za mě už třetí díl byl propadák a stále nechápu tvůrce co je k tomu vede - to už se nemůže vymyslet něco nového?)
  Takže jak jsem už napsala třetí díl to dost nešťastně zakončil - tedy zabil. Ale zdá se že to některým tak špatné nepřišlo, takže přišel ten skvělý nápad: natočíme čtyřku - protože dětem je ukradené že vtipy jsou každej díl úplně stejné a vývoj postav se vždycky resetuje tak aby se na konci mohla odehrát celá “naprosto originální" pointa příběhu.
  Mám vlastně dost ráda první a vlastně i druhý díl a proto mě štve co se s tím stalo.
  Už to není to co mě na tom bavilo...
  Tohle byl film který si pustíte jednou, řekněte si proboha proč jsem svůj život strávil takhle když jsem se mohl koukat na jedničku s úplně stejným humorem a pointou a postavami, ale já blb se podívám na nějakou horší, barevnější a stupidnejsi verzi všeho co scénáristi na podělení chvíli vymysleli a poslali rovnou i na streamovací služby (Což dle mého mluví celekm samo za sebe.)

  Johnny je fakt mega otravná postava, kterou jsem měla chuť něčím praštit aby konečně držel tlamu. Pořád něco mlel tím svým otravným hlasem a bylo ho prostě moc.

  Asi nejlepší části jsou ty když jednají vedlejší postavy, protože tam se můžete aspoň trošičku pobavit, nebo aspoň všichni (většinou) mluví normálně.
  (Koukala jsem s českým dabingem a postava té bílo vlasaté borky zněla - opravdu originálně kuck kuck...)

  Možná by bylo super vymyslet nové vtipy (už se opakuji) ale všechny už jsem prakticky v minulých dílech viděla a fakt už mě to nebavilo.

  Snažím se ještě na něco vzpomenout ale zdá se že už jsem pomalu zapoměla na velkou část filmu :D

  Jinak, alíkovina je hezky napsána :)
  A docela mě rozesmál minusovej (mám takovej pocit z jedinej) bod; Je to trochu strašidelné, ale ne moc. :D