Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hra po tmě – Seber korunu na trůnu

  vydáno  •  Hry · Volný čas doma

  Tento článek bude o dobrodružné hře, kterou jsem vymyslela se svojí kamarádkou, když k nám přišla na návštěvu. Užijete si ji, jelikož je jedinečná a hlavně se u ní pořádně zasmějete.

  Kachna jako velký plyšák, © Andrejka7821

  Co to je za hru?(8:O)(8:o)(8:°)

  Hra spočívá v získání koruny (plastové, papírové nebo vyrobené), kterou musíte sebrat, získat věci a překonat všechny nástrahy.

  Co budeme potřebovat?

  Předměty, které si na hru zvolíte, jsou na vás. Jedno je ale jisté – budete potřebovat něco, čím si zakryjete oči (2 spací masky nebo šátky), jednu královskou korunu (dá se vyrobit z tvrdšího papíru), dvě čelenky do vlasů, jeden malý polštář, čtvercové lepicí papírky, dva hlasité předměty (zvonečky, rolničky, ...) a ještě dva plyšáky podobné velikosti. Ještě je dobré mít i většího plyšáka.

  Pravidla hry

  Soutěž je určena pro dva hráče, kteří spolu soutěží o korunu. Vítězem se stane ten, který první zazvoní na zvonek/rolničku s korunou na hlavě. Útočníci si nemohou ubližovat, jen je povoleno bez velkého násilí korunu soupeři včas sebrat. (Více v dalších bodech.)

  Příprava a průběh hry

  1. Vyberte si několik dvojic drobných předmětů, pro každého útočníka jeden od každého (2 fixy, 2 gumy, 2 lepidla, 2 lahvičky, 2 knížky, 2 malé míčky atd.).
  2. Předměty schovejte po místnosti, kde budete hrát, a než začnete, všechna místa si dobře zapamatujte. Na oba papírky napište seznam všech předmětů. Také je schovejte, budete je taky hledat. Korunu položte na velkého plyšáka na místo, jež je o něco hůř přístupné než ta ostatní. Do rohu místnosti dejte polštář.

  Dobrá rada: Předměty uložte na dobře přístupná místa. Zapamatujte si počet věcí.

  1. Zatáhněte závěsy, nasaďte si masky a poslepu se pokuste věci nasbírat. Než odstartujete hru, desetkrát se otočte, abyste zapomněli, kde se nábytek v místnosti nachází. Začínat budete s menší plyšovou hračkou a čelenkou v ruce.
  2. Nyní se musíte vzpamatovat, posbírat všechny věci a nakonec korunu. Místo koruny na velké plyšové zvíře položte čelenku a k němu malého plyšáka. Až seberete korunu, odplížíte se na místo v rohu místnosti, sednete si na polštář, nasadíte si korunu a zazvoníte na zvoneček. Tímto hra končí. Při manipulování s věcmi buďte opatrní, aby vás protivník neslyšel.

  Vyhodnocení

  Pokud soutěžící na nic nezapomene, stává se králem. Jedna zapomenutá věc se odpouští, pokud jich zapomene více, spočítají se věci poraženého a jestli jich má více než vítěz, stane se králem on.

  U hry se báječně pobavíte a užijete si ji. Přeji hodně zábavy.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 22. dubna ve 12:31.
  Veryfr v něm napsala:

  zajímavá hra, článek se mi líbil. 5 tlapek @)->-

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:44.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  boží článek, opravdu, a říkám to nejen proto, že jsi můj kamarád, ale taky proto, že je to pravda

  Příspěvek z 17. dubna ve 13:43.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Výborná hra i na případnou další karanténu, na deštivé dny atp. 4/5 (libilo by se mi video jak to hrajete nebo tak něco)