Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Nauč se od goril prstovou abecedu

  vydáno  •  prázdniny · léto · hry · Strážce pralesa
  Hra prodloužena! Hrát můžete nově až do 30.9.2014. Znaková neboli prstová abeceda je oblíbeným školním dorozumívacím prostředkem. Bez použití hlasu si snadno předáte rychlé zprávy tak, aby jim porozuměl jen jejich zamýšlený příjemce. Nácvik prstové abecedy je součástí posledního kola hry Staň se strážcem pralesa, kterou do 30.9.2014 hrajeme se Zoo Praha. Vyhrát můžeš limonádovník Bublimo nebo až 10.000 bodíků. Než začnete hrát hru, je potřeba se přihlásit.

  Výuka znakové abecedy s gorilou, součást hry Staň se strážcem pralesa, © Alík

  ZAČNÍ HRÁT ZDE:

  Zde najdeš herní plán

  Pod tímto odkazem se skrývá herní plán, nejprve je potřeba se přihlásit.

  Konečně jsou přístupná všechna stanoviště hry Staň se strážcem pralesa. Na naší prázdninové výpravě se vydáváme do afrického pralesa, kde pytláci unesli mládě gorily.
  Jednotlivá kola hry nás postupně odvezou z letiště až do rovníkové Afriky, kde řádí pytláci. Tvým úkolem bude splnit všechny úkoly a zachránit gorilí mládě. Čas na to máš nově až do 30.9.2014!

  Kde hrát?

  Tady najdeš herní plán.
  Herní plán je mapa cesty s jednotlivými stanovišti. Otevřené stanoviště poznáš podle gorily, která se na něm usadí.

  Hodnocení

  Za první kolo lze získat 1 bod, na ostatních stanovištích 8 bodů. Na posledním stanovišti je správná kterákoliv odpověď a získáš za ni 8 bodů. Na herním plánu se body za poslední hru nezobrazí.

  O co hraješ?

  Svou výhru si zvolíš sama/ sám a to hned v první etapě hry. Na výběr máš mimořádné zážitky se zvířaty v Zoo Praha, ale i věcné dárky, plyšové gorily, rodinou vstupenku do Zoo Praha a další ceny.

  Na konci hry vylosujeme z účastníků 10 výherců. Ti získají svou vyvolenou cenu. A protože v pralese je pitný režim nutný, vylosujeme na konci hry i 10 výherců limonádovníku Bublimo.

  Hrajeme i o bodíky

  Všichni, kteří získají alespoň polovinu všech dostupných bodů ve hře, získají 1.000 bodíků na svůj bodíkový účet. Všichni, kteří ve hře získají alespoň 90% bodíků, získají 5.000 bodíků. Všichni, kteří získají plný počet bodů, získají 10.000 bodíků. Co můžeš získat za bodíky zjistíš zde, v Katalogu dárků.

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 9. března 2022 v 18:52.
  včera v něm napsal:

  Dobrý den, je nějaká možnost, jak bych se mohla dostat k nějakým obrázkům, jak vypadala ona prstová abeceda, kterou se děti učili?
  potřebuji to pro výzkum k mé bakalářské práci,
  moc děkuji :)

  Příspěvek z 8. září 2014 v 15:02.
  LutaKubuka v něm napsala:

  DÍKY!

  Díky Alíčku 10 za vysvětlení - body - ke hře Staň se strážcem pralesa! Hra je super. 7
  Prstovou abecedu znám už roky a je supééér 8.