Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hračka roku 2023 zná své vítěze! Putování magickou Prahou slaví

  vydáno  •  Albi · hračky a hry · katalog dárků

  Albi opět zabodovalo v silné konkurenci a obhájilo přední místa z loňských ročníků. Absolutním vítězem se stala interaktivní mluvicí kniha Putování magickou Prahou z edice Kouzelné čtení. Celkové 2. místo pak obsadila paleontologická sada Posviť si na dinosaury: T-rex od Albi Science.

  Absolutní vítěz Hračky roku 2023, © Albi

  V 16. ročníku ve svých kategoriích vyhrály následující Albi novinky: mluvicí kniha Putování magickou Prahou (rovněž absolutní vítěz), sada Posviť si na dinosaury: T-rex od Albi Science (zároveň 2. místo v celkovém hlasování), zážitkový a vzdělávací encyklopedický box Koně – Objevuj svět! Od Albi Science a vědomostně-postřehová hra Chytré kostky – Zvířata. Druhé místo v kategorii Baby a předškolní náleželo Kvídově hře Hoď a objevuj, třetí v kategorii Pro holky šicímu stroji od Albi Science.

  O umístění rozhodovala jak veřejnost prostřednictvím hlasování na webu, tak porota sestavená z odborníků z oblasti psychologie, pedagogiky, práce s dětmi, ale i z mediálního prostředí. Mezi hodnotící kritéria patřila:

  • zábava
  • vzdělávací / herní hodnota
  • bezpečnost
  • originalita / technická inovace
  • design, vzhled + obal
  • kvalita použitých materiálů / trvanlivost

  Všechny přihlášené hračky také prošly náročným testováním ze strany dětí.

  Nezávislá soutěž Hračka roku má za cíl ulehčit rodičům, prarodičům a všem, kteří nakupují hračky pro své nejmenší, jejich výběr. Poprvé se pod patronátem KNOWLIMITS Group a.s. vyhlašovala v roce 2008 a za dobu své existence si mezi veřejností vybudovala silné jméno.

  Vedle svého primárního účelu má soutěž i charitativní rozměr. Veškeré soutěžní hračky putují po vyhlášení organizaci Radost dětem, která pomáhá dětem v obtížných životních situacích.

  Oceněním Hračka roku 2023 se pyšní…

  Putování magickou Prahou, 1. místo v kategorii Outdoor a absolutní vítěz

  10 z 10 alchymistů doporučuje! Myslíte si, že znáte Prahu jako své boty? Nebo naopak na její objevení čekáte? Pořiďte knihu Putování magickou Prahou z edice Kouzelné čtení a zažijte dobrodružství při hledání bájného Kamene mudrců s interaktivní mluvicí mapou. Po nalezení se vám odemknou nové příběhy, a ještě získáte atraktivní slevu na nákup.

  Posviť si na dinosaury: T-rex, 1. místo v kategorii Pro kluky a 2. místo celkově

  Posviť si na dinosaury: T-rex, © Albi

  Ilustrace od Jana Sováka vás zavedou do období druhohor. Nechte se pohltit vyprávěním o životě T-rexe provázeným světelnými snímky z ručního projektoru.

  Vykutejte a sestavte kostru dinosaura, vyluštěte a vymalujte listy s aktivitami, které se vážou rovnou k příběhům.

  Tuto hru si můžete objednat i ve zdejším katalogu!

  Koně – Objevuj svět!, 1. místo v kategorii Vzdělávací a kreativní

  Zážitkový a vzdělávací encyklopedický box obsahuje kromě zajímavých informací ze světa koní také sešit aktivit s hádankami a samolepkami, plakát, pexeso nebo modely (klisna s hříbětem a ohradou). Součástí je dětská vstupenka do Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

  Chytré kostky – Zvířata, 1. místo v kategorii Stolní hry

  Chytré kostky – Zvířata, © Albi

  Vědomostně-postřehová hra s kostkami, kde se hráči snaží co nejrychleji vybrat kartičku, která odpovídá parametrům hozeným na kostkách, např. váha, místo výskytu apod. Podaří se vám propojit co nejvíce symbolů s některým zvířetem z vyložené nabídky karet? Uvažujte rychle, ať soupeři nemají šanci.

  Tuto hru si můžete objednat i ve zdejším katalogu!

  Kvído Hoď a objevuj, 2. místo v kategorii Baby a předškolní

  Hra rozvíjí pohybové dovednosti, přemýšlení v souvislostech, znalost písmen, čísel, barev a mnoho dalšího. Měkká kostka s kapsami, 53 obrázkovými kartami a aktivitami pro předškoláky i školáky je variabilní pomůckou, kterou lze využít při hrách doma s dětmi, během domácí párty nebo v dětských kolektivech.

  Šicí stroj, 3. místo v kategorii Pro holky

  Kvalitní a designový šicí stroj, na kterém se naučíte základy šití. Snadný na ovládání, s LED světýlkem, samolepkami, spodní a horní nití. Napájen adaptérem (do elektrické zásuvky) s příslušenstvím (cívky, nitě, jehla, navlékátko) a materiálem na výrobu gumičky do vlasů.

  Přehled všech vítězů najdete tady.

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!