Alíkovina

Hrad Staré hrady

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
S rodiči jme navštívili hrad Staré hrady hlavně kvůli pohádkovým postavám. Ano na tomto hradě vystavují pohádkové bytosti a já bych se s vámi chtěla podělit o to jak probíhala prohlídka.

Hradozámecká noc na zámku Staré Hrady na Jičínsku, © archiv Staré Hrady

Na výběr byly tři okruhy, pohádková půda, pohádkové sklepení a prohlídka hradu také se strašidlem, také můžete navštívit čarodějnou bestyjolu, ale ta je bez průvodce. 

My jsme tam jeli hlavně kvůli pohádkovým postavám a proto jsme zvolili pohádkovou půdu. Nejdříve se nás ujala čarodějnice. Ta nám rozdala čarodějná košťata a snažila se nás na nich naučit, ale po chvilce nejspíš zjistila, že to nemá cenu. A tak jsme na půdu vyšli po schodech. Nahoře byly dvě místnosti. V té první byli draci a asi šest postav. Postavy byli udělány ze dřeva a měly takové legrační nosy. Ve druhé místnosti bylo strašidel mnohem víc. Čarodějnice nám o každém něco řekla. Strašidla byla rozdělena podle toho co dělali. Na konci té druhé místnosti byly lidské zlozvyky a tak nesměla chybět baba Vajglice a skřítek Dehtík. Celá prohlídka byla velmi zábavná a zajímavá.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!