Alíkovina

Hry nejen na párty

vydáno  •  Kamarádství · Volný čas doma · Volný čas venku

Když jsem pořádala oslavu, nevěděla jsem, co hrát. Abyste nedopadli jak já, tak vám sem napíšu pár her, které by vás mohly bavit. Budou to hry pro více hráčů.

Párty balonky, © Šároušek

Ahoj všichni! Na moji oslavu jsem vymýšlela a hledala hry, které by mohly pobavit i vás. Někteří z vás je možná znají. Ty, co je neznají, doufám, že budou bavit.

Hry na ven

Sochy
Hráčů – 3+
Jeden hráč bude obcházet dům (nebo cokoli jiného, přes co není vidět). Ostatní se pohybují kolem domu. Můžou se ale hýbat jedině když je ten, co obchází dům, nevidí. Když je uvidí, tak musí být jako sochy. Pokud se však budou hýbat, tak ten, kdo byl spatřen jako první, musí jít obcházet dům. Když ten jeden člověk bude obcházet třikrát, tak už se potom určí někdo jiný.

Policisté a zloději
Hráčů – 4+
Hráči se rozdělí na dvě skupiny. Jedni budou policisté a druzí zloději. Zloději mají náskok a schovají se. Policisté hledají zloděje. Když jednoho zloděje doženou, tak se ten zloděj postaví na jedno místo, které bude určeno jako vězení. Ten však může utéct. Hra končí, až budou všichni zloději ve vězení. Až se dohraje, hráči se vymění, nebo podle toho, jak se domluvíte.

Koťata
Hráčů – 3+
Hráči se postaví do kruhu a doprostřed dají míč. Položí na něj všichni nohu. Jeden říká: „polívka se vaří, maso na talíři, přijde na to, sežere to, a bude to... teď se řekne jméno jednoho z hráčů. Ten musí co nejrychleji chytit míč a říct stop. Ostatní mezi tím utíkají dozadu. Ten daný člověk, co má míč, si vybere jednoho hráče a řekne např. „pojď 5 kroků ke mně“. Ten člověk jde. Potom udělá z rukou před sebou oblouk (tomu se říká koš). Ten, co má míč, se musí trefit. Pokud se trefí, tak ten druhý má kotě. Ten, co má kotě, povídá. Takhle to jde pořád dokola. Až bude mít někdo 3 koťata, tak se mu vymyslí nějaké jiné jméno. Například se rozhodnete, že první tři koťata budou rostliny, podruhé zvířata, potřetí, věci a tak dál. Na té hře je těžké si pak zapamatovat to jméno, co máte, a chytnout včas míč.

Jelen
Hráčů – 4+
Tuto hru asi všichni znáte. Stoupnete si do kruhu a jeden jde doprostřed. Ostatní si musí vždy aspoň jednou přihrát, aby to ten v kruhu nechytil a oni měli nabito. Ten, kdo má nabito, může vybíjet jelena. Pokud jelena vybije, jde doprostřed on. Pokud to jelen chytne, tak s míčem hodí o zem na někoho z hráčů, aby nebylo nabito.

Klasické hry
Můžete si zahrát také na schovávanou, skákání panáka, cukr, káva, vybíjenou, nebo skákání přes gumu. Skákání přes švihadlo nebo všelijaké hrátky s míčem.

Kamarádi, © Šároušek

Hry na doma

Pantomima
Hráčů – 2+
Dohodnete se, jaké téma budete hádat. Tak si řeknete třeba povolání nebo zvířata. Ten jeden si vymýšlí, co bude dělat, a předvádí beze zvuků. Ale to asi všichni znáte.

Hádej, kdo jsem
Hráčů – 3+
Napíšete na papírky pohádkové postavy. Každý si vezme tři papírky a nebude se na ně dívat. Vezmete si velkou gumičkou, kterou si dáte na čelo, a pod ní ten papírek. Potom se ptáte na otázky, kdo jste. Musíte se ptát na otázky, aby se na ně dalo odpovědět ano/ne. Každý se vždy zeptá na jednu otázku. Až uhádnete první postavu, tak si dáte druhou a pak třetí. Ten, kdo je bude mít uhodnuté nejrychleji, ten vyhrál.

Další hry
Můžete hrát vaše deskové hry, co máte doma, můžete si pokládat různé hádanky nebo jiné zajímavé hry.

Příklad deskových her:
Ubongo
Večerníček
Monopoly / Dostihy a sázky
Aktivity
AZ-kvíz

Hry, © Šároušek

Doufám, že se vám článek líbil, a nějakou hru si zahrajete. Mějte se hezky, ahoj!

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 12. února v 17:46.
Šároušek v něm napsala:

Díky moc

Příspěvek z 12. února ve 12:37.
Rapo v něm napsala:

Letos plánuju si pozvat kámošku na narozeniny (u nás se oslavy nedělají) ale nevím jestli to vyjde. Ale jestli jo. Tak určitě zkusím nějaké hry. Super 5 tlapek

Příspěvek z 11. února ve 21:55.
Šároušek v něm napsala:

Díky