Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hry pro mobilní telefony

  vydáno  •  Volný čas doma · Hry, hračky
  Tipy na hry do mobilu. Pozor na dvě věci: většinou jsou v angličtině, což nemusí vadit. Nemluví se v nich, návod bývá jednoduchý. Druhou je fakt, že za mnohé z nich se platí – buď přímo při koupi prostřednictvím kreditní karty nebo prostřednictvím účtu za mobilní telefon, takže si jě těžko koupíš bez vědomí rodičů.

  Angry Birds - úvodní grafika, © Angry Birds

  Zkus hry také na tabletech

  Mnohé z her pro mobilní telefony bez potíží stáhneš i na tablety jako je Ipad a další, protože na těch výrobci používají stejné operační systémy jako u mobilních telefonů. Pokud chceš najít hru v této verzi, zadej do vyhledávače například „angry birds tablet“.

  Namiř a sestřel vzteklým ptáčkem hromadu zelených prasat.

  Jak hru získám?

  1. Ke hrám se dostaneš přes internet v mobilu nebo z počítače.
  2. Při stahování her do mobilních telefonů se ze všeho nejdříve musíš zajímat o to, jaký máš typ mobilního telefonu a zda v něm vybraná hra půjde vůbec spustit. Většina těch, které jsou dnes k mání, funguje dobře jen v nejnovějších typech telefonů z posledních dvou tří let. U vybrané hry je vždy napsáno, pro jaký konkrétní typ telefonu se hodí. Některé hry existují i ve verzích pro více operačních systémů.
  3. Většina her se dělá pro tři základní operační systémy: Android (například telefony HTC), Windows (Nokia) nebo iOS (Apple) , což je důležité vědět, protože podle toho se můžeš obrátit na tři hlavní portály s aplikacemi do telefonů včetně her:

   Android – Google Play - https://play.google.com/store
   Windows -  www.windowsphone.com/cs-cz/store
   iOS – Apple Store - store.apple.com/cz

   Hry na operační systém Symbian (starší telefony Nokia) pořídíš na http://store.ovi.com/ , jinde je hledej pod označením Java Hry.

   Některé hry v těchto obchodech jsou zdarma, za jiné se platí a to většinou kreditní kartou, takže bys musel poprosit rodiče. I když si budeš chtít stáhnout hru zdarma, musíš se zaregistrovat. Uváděj jen nejnutnější údaje.
  4. Jinou možnosti je koupit hru přes web tvého mobilního operátora , ale fajnšmekři tvrdí, že tyto hry jsou někdy předražené a přitom zastaralé. Tyto hry jsou navíc placené. Pokud by sis hru koupil, někdy nemusíš platit hned, ale budeš mít vysoký účet za telefon. Výhodou zdejšího nákupu je, že stačí znát typ telefonu a systém vám sám řekne, jaké hry se pro něj hodí. 
  5. Krom toho existují různé další weby, které rovněž nabízejí volně šiřitelné i placené hry, ale nemáš u nich záruku kvality, na výše uvedených serverech bývají lepší hry.

  Tipy na povedené hry zdarma

  Hry, které se světem šíří zdarma, najdeš nejen na výše uvedených oficiálních webech jednotlivých vývojářů operačních systémů, ale i na mnoha webech věnovaných mobilním hrám.

  • Angry Birds
   Už nějaký čas nesmírně populární hra o naštvaných ptácích, která je zdarma a kterou vývojáři neustále vylepšují. Narazíš na ni více webech pro různé typy telefonů a v mnoha různých variacích, patří mezi hry akční a arkádové, čeká tě klasický postup od lehkých levelů k těžším. 
  Namiř a sestřel vzteklým ptáčkem hromadu zelených prasat.
  Namiř a sestřel vzteklým ptáčkem hromadu zelených prasat.

  Namiř a sestřel vzteklým ptáčkem hromadu zelených prasátek...


  • Cut the rope
   Logická hra, úkolem hráče je dostat sladkosti do úst zelené příšerky, zároveň však musíš plnit další úkoly, při nichž je potřeba hodně zapojovat mozek, abys dokázal různými způsoby používat třeba různá lana a balonky a získal co nejvíce hvězdiček, které se ve hře objevují. Dá se sehnat pro všechny typy operačních systémů.
  Zapoj hlavu a přestřihni lano.
  Zapoj hlavu a střihni lano. Náhled 2.

  Zapoj hlavu a přestřihni lano.


  • Where's My Water?
   Roztomilý krokodýl, který shání vodu do své vany. Na tobě je, abyste mu ji tam přivedl pomocí cesty, kterou vykopeš v hlíně, zároveň musíš pomocí proudu vody sbírat gumové kačenky nebo dokonce v hlíně najít ukrytý poklad. Pozor, za každou kapku vedle ztrácíš body. Za bonus považuj třeba konvertory hmoty, které změní třeba kyselinu na vodu nebo naopak, tlakové spínače, miny, různé posuvníky a vodovodní kohoutky, které můžeš ovládat.
  Krokodýl čeká na vodu. Náhled 1.
  Krokodýl čeká na vodu. Náhled 2.

  Krokodýl čeká na vodu.


  • Doodle Jump
   Hra existující původně pro Apple se už šíří i ve verzi pro Android, jde o klasiku mezi hrami zvané skákačky, během hry postavička skáče sama vzhůru a ty musíš s telefonem hýbat tak, aby se trefila na plošinky, po nichž má vystoupat.
  Kreslená skákačka. Náhled 1.
  Kreslená skákačka. Náhled 2.

  Animácká skákačka.


  • Racing Moto
   Závodní hra s naprosto intuitivním ovládáním, která je však už poměrně těžké a začátečník v ní jen těžko uspěje, vyžaduje zkušenosti s podobným typem her, automobiloví nadšenci však jsou z téhle hry unešeni.
  Závodní motorka. Náhled 1.
  Kreslená skákačka. Náhled 2.

  Závodní motorka.


  Příjemnou zábavu!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (83)

  Příspěvek z 24. května 2013 v 19:50.
  Super_Luigi v něm napsala:

  Reakce na Veronica2727:

  Ahoj,Poua si stáhneš jen,pokud máš na mobilu aplikaci Android 25

  Příspěvek z 14. května 2013 ve 14:03.
  čwm v něm napsala:

  Reakce na Adiisek1:

  jojo nápodobně212121212121

  Příspěvek z 14. května 2013 ve 14:02.
  čwm v něm napsala:

  Reakce na čwm:

  napišporadím