Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hudba a já

  vydáno  •  hudba · volný čas

  Chtěla bych vám povědět něco o mém koníčku – hudbě. Jestli byste se chtěli dozvědět, jak jsem se k tomu dostala, jak jsem si se sborem zazpívala s Václavem Neckářem a jak momentálně pokračuji, tak čtěte!

  Hudba a já, © Áďa_2011

  Jak to začalo?

  Když jsem byla v první třídě, tak mě bavila hudební výchova a rozhodla jsem se, že budu chodit zpívat do sboru. Moc mě to bavilo, a tak jsem u toho zůstala až do konce školního roku. :-)

  Jak jsem pokračovala?

  Na začátku druhé třídy jsem samozřejmě ve zpěvu pokračovala. To už jsme se sborem začali jezdit na koncerty a zpívali jsme na jarmarcích. Byla to vždy super zábava a pokaždé jsme si to s kamarádkami užily.

  Tak ten čas rychle uběhl a než jsem se nadála, byl konec školního roku. Ve třetí třídě už jsem konečně mohla do sboru, kam chodily starší děti. Myslím tím děti od třetí třídy.

  Tam to bylo ještě lepší než ty dva roky předtím. Zpívali jsme mnohem více písniček, dostávali jsme noty s texty a tak. Vždy jsem se moc těšila. Ale nejlepší to bylo kolem začátku listopadu. To jsme zpívali koledy a vždycky byla veselá nálada.

  A potom nám pan sbormistr řekl, že si zazpíváme s Václavem Neckářem! :-D

  Jak jsem si se sborem zazpívala s Václavem Neckářem

  Všichni jsme se hrozně těšili, tak jsme pilně zpívali a učili se texty. Taky byla spousta hodin navíc, abychom to uměli co nejlépe. Všechny ty dny uběhly a bylo to tady – 23. 11. 2019 jsme si s ním konečně zazpívali. Bylo to vážně super! Prostě nejlepší den mého života!

  Podpis od pana Václava Neckáře

  Ale bohužel náš sbormistr zemřel. ;-(

  Jak jsem začínala s flétnou?

  Také mě to hodně bavilo. Někdy se mi nechtělo doma na tu flétnu cvičit, ale vždy jsem se překonala. Tak to šlo dál, ale kvůli době covidu-19 jsem neměla žádná vystoupení ani soutěže.

  Až v únoru tohohle roku konečně začala soutěž. Byla celkem čtyři kola – školní, okresní, krajské a ústřední. Já se dostala do krajského. Do ústředního kola (tedy celostátního) jsem se již nedostala, ale nějak jsem to, že bych se tam dostala, ani nečekala, a byla jsem i docela ráda. Protože věřte mi, hrát 5 měsíců stále ty samé písničky do kola je potom už docela nudné.

  Asi jsem se zapomněla zmínit, že na flétnu hraji třetím rokem, což znamená, že jsem ve třetím ročníku hraní na flétnu na základní umělecké škole. Před měsícem jsem ze zobcové flétny přešla na altovou.

  Hodně mě to baví a chtěla bych v tom pokračovat. A co vy, hrajete na nějaký hudební nástroj nebo zpíváte ve sboru?

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 14. června 2022 v 18:33.
  listopadovka08 v něm napsala:

  Hezký článek a hezky napsáno ;-)
  Já hrála na flétnu a hraji na kytaru, na flétnu sice nechodím už hooodně dlouho, ale pořád něco dokážu>X<-

  Příspěvek z 14. června 2022 v 16:09.
  AndulkA2211 v něm napsal:

  Pěkný článek.
  Já se učila před 9 lety tedy ve školce na flétnu. A teď mě kamarádka učí na kytaru.
  A pátým rokem chodím do scholy, ale na zpěv nemám nadání zpívám velmi hluboko.

  Příspěvek z 14. června 2022 v 9:55.
  alinka v něm napsal:

  Hrála jsem na flétnu, ale v té covidové době jsem přestala.:-( Nebyl na to čas a teď se k tomu začít znovu nemůžu dokopat:-(;-D