Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hudba - pro mě nepostradatelná věc

  vydáno  •  informatika
  Pro někoho z vás zřejmě také. S hudbou jsem začala od svého narození. Myslím si, že všichni ostatní totéž. Kdo nezná maminčiny ukolébavky nebo dědovi dechovky?

  Ewa Farna na koncertě k otevření nového studia televize Óčko (9. června 2015), © MAFRA

  Pro někoho z vás zřejmě také. S hudbou jsem začala od svého narození. Myslím si, že všichni ostatní totéž. Kdo nezná maminčiny ukolébavky nebo dědovi dechovky? Já si na to pamatuju moc dobře.

  Přibližně tak asi ve dvou letech mi mamka začala pouštět Dádu, včelí medvídky atd. Tyto písničky jsem poslouchala velmi ráda a pokoušela jsem se i tancovat. To pak sousedi ťukali na strop, protože jsem strašně dupala. Mně to ale vůbec nevadilo, hlavně, že jsem poslouchala své oblíbené písničky.

  V pěti letech už jsem uměla zapínat přehrávač na televizi sama, ale mamce to moc nevyhovovalo, protože jsem poslouchala skoro pořád. Po dlouhém rozvažování mi rodiče koupili do pokoje rádio. Začala jsem si dělat různé hudební nástroje jako třeba bubny z krabic apod. V té době jsem poslouchala hlavně Anušku. Možná neznáte, protože to moc známé není. Jediné co vám k tomu mohu říct je to, že to bylo o zvířatech, víc už si nepamatuji. Vždy jsem začala jak pitomá mlátit do krabic (bubnů) a zpívala jsem jak divá. Tedy on to vlastně zpěv nebyl, byly to jenom takové nepříjemné výkřiky. Myslela jsem si, že mě nikdo neslyší. Doteď nechápu, jak jsem si to mohla myslet.

  Od devíti let jsem už konečně přešla na moderní hudbu jako je třeba Mandolína, Break free zeat atd. Už jsem také měla mobil, takže jsem stahovala a pouštěla si do sluchátek písničky. Zkrátka, už jsem byla starší a žádná Dáda mě nezajímala. Až doteď poslouchám moderní hudbu. U nás pořád běží na bedně Óčko. Moje nejoblíbenější zpěvačka je Ewa Farna. V dubnu pojedeme na koncert takže se moc těším. Nejoblíbenější písnička mimo písniček od Ewy Farne je Break free zeat od Ariany Grande. Písničky poslouchám hodně často. Můj brácha nezačínal s Dádou ani Anuškou, ale hned s moderní hudbou z Óčka a to jen kvůli tomu, že to okoukal ode mě. Koukáme spolu na Óčko a na YouTube. Abych řekla pravdu, můj brácha zpívá otřesně, ale dá se to přežít. Kvůli hudbě chodím od první třídy na flétnu a na sbor. Ráda zpívám a poslouchám hudbu a co vy?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 14. října 2016 ve 14:14.
  Osqqi v něm napsal:

  Příspěvek

  Mám taky rád Ewu Farnou, ale musím říct, že zpěváci typu Ed Sheeran, Justlin Bieber, Katy Perry a další mě moc nezajímají. Mám rád Japonské popové a rockové kapely (např. Chatmonchy, Joe Inoue, DOMINO...). Nemám moc rád české zpěváky, zvláště pak zpěváky typu Sebastian a Slza (kapela). Dále mám rád nějakou klasickou hudbu (Hungarian Dance no. 5, Vltava...)... Jinak, hraji amatérsky (děsně, samouk) na flétnu a klavír.