Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hudební divadlo v Karlíně hraje nově pod hlavičkou Hudební divadlo Karlín Junior pro mladé diváky

  vydáno  •  Divadlo · Kultura

  Hudební divadlo v Karlíně je po Státní opeře druhým největším pražským divadlem. Funguje od roku 1881 pod různými názvy.

  Královna Kapeska, © Petr Marek

  Hrála se zde cirkusová, varietní, operetní a v současnosti hlavně muzikálová představení. Krátkou dobu zde působilo i Prozatímní divadlo, Werich a Voskovec nebo divadlo Semafor. Od loňského jara se divadlo začalo věnovat i dětem a pod značkou HDK junior uvádí hudební revue z pera Antonína Procházky – Jak se dělá muzikál a od listopadu přechází pod tuto značku produkce Pixa-pro. Ta hrála autorské muzikály Aleny a Jana Pixových několik v Divadle Hybernia (Kapka medu pro Verunku, Alenka v kraji zázraků, Sněhová královna a Královna Kapeska). Královna Kapeska bude prvním muzikálem, který se na prknech Hudebního divadla v Karlíně objeví.

  Jak se dělá muzikál

  Kdybychom to nazvali představením, tak to není pravda, kdyby - nedej pánbů – výchovným koncertem, tak to zavání nudou. Nuda je to poslední, s čím se u nás v divadle setkáte. Komedie má ten dar, že dokáže sdělit věci seriózní formou lidem nejpříjemnější - totiž humorem. Vezmeme vás na projížďku celým tím nádherným martyriem: Od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Nahlédnete s námi do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren. Zažijete trému před premiérou i euforii po ní.

  Jak se dělá muzikál, © Hudební divadlo Karlín Junior

  Královna Kapeska

  Královna Kapeska je volným pokračováním prvního, velmi úspěšného, muzikálu Kapka medu pro Verunku. V novém příběhu se opět dostaneme na pohádkový ostrov, kde spolu žijí tři království známá z pohádek – království Popelky, Zlatovlásky a Hloupého Honzy. Celý ostrov chce ovládnout Král temných sil (Kates) a zničit veškerou přírodu i její Královnu přírodních sil (Kapesku). Králové, královny a především jejich děti se pustí do nerovného boje se zlým vetřelcem, aby všechno skončilo tak, jak se na správnou pohádku sluší a patří. Královna Kapeska baví děti i dospělé nejen svým aktuálním příběhem, ale i chytlavou hudbou, efektními choreografiemi, nádhernými kostýmy a bohatou výpravou.

  Z muzikálu Královna Kapeska, © Petr Marek

  Související soutěž:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  JáJá1 v něm napsal:

  Zajímavý článek.:->
  5 tlapek.
  Lákavé, vypadá to zajímavě.:-)

  Příspěvek z 3. října 2019 v 17:39.
  MedvidekKiki v něm napsala:

  byla jsem na 1 a je to strašně dobrý muzikál . ps : chtěla bych být tak dobrá herečka jako ty děti

  Příspěvek z 30. září 2019 ve 22:16.
  Rodé v něm napsala:

  Zajímavý článek.
  představení vypadají hezkyR^