Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hurvínek ve filmu 3D aneb Hurvajz, kde máš nitky?!

  vydáno
  Už jste slyšeli, že jedna z nejslavnějších českých loutek obléká nový kabát? Spolu se svými nejbližšími – taťuldou Spejblem, Máničkou a Žerykem se Hurvínek chystá do trojrozměrného prostoru. Převést oblíbené loutkové postavičky do digitální podoby ale není jen tak.

  Hurvínek s míčem ve filmu 3D, © archiv Divadla S+H

  Sami považte – Hurvínek historicky poprvé ztrácí, pro něj tak typické, drátky a získává mimiku. To znamená, že může dávat výrazy obličeje najevo své pocity – radosti i starosti, jako opravdový kluk. Dokonce se mu při řeči budou skutečně hýbat ústa. Ale nebojte, o charakteristické hlásky a vytříbenou mluvu žádná z postaviček ve filmu nepřijde.

  Aby vše běželo tak, jak má, musí na výrobu filmu dohlížet tým tvůrců. Hurvínek si pro svůj přerod do 3D prostoru vybral ty z nejpovolanějších. Kromě rozsáhlého týmu zkušených animátorů budou na jeho výrobu dohlížet režiséři Jesper Møller z Dánska a Noro Drziak ze Slovenska.

  Pan Møller má na kontě např. film Asterix a Vikingové, a má tedy mnoho zkušeností s animovaným filmem pro mladého diváka. Spolupráce se zahraničními tvůrci má Hurvínkovi zajistit, aby se na něj v nové podobě mohly podívat i děti v dalších zemích.

  Ve filmu, jehož děj se bude odehrávat v Praze, zažije Hurvínek se svými kamarády spoustu dobrodružství, kopu legrace a podívá se například i do tajemné létající budovy.

  Výroba trojrozměrných filmů je nejen nákladná, ale také časově hodně náročná. Proto vás Hurvínek prosí o strpení. Kompletní trojrozměrný Hurvínek by se měl na plátnech kin objevit do dvou až tří let.

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 15. prosince 2011 v 18:56.
  vila7 v něm napsala:

  odkaz

  Ahoj Hurvajz191041672426

  Příspěvek z 10. prosince 2011 v 10:43.
  martinka1234567890 v něm napsala:

  Reakce na martinka1234567890:

  mám ráda26

  Příspěvek z 29. listopadu 2011 v 9:52.
  veverkaber v něm napsala:

  Reakce na MichaelaM:

  Souhlasím 4