Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hurvínkovo ztracené album - 2. díl

  vydáno  •  Kultura · Divadlo · Předškolákům · Rodina
  Ahoj člobrdinky a člobrdíci, tak mě tu máte již podruhé s fotografiemi z našeho ztraceného a znovuobjeveného rodinného alba, které u nás pod gaučem vyčenichali Žery s Alíkem.

  Poprvé diváci paní Kateřinu viděli 12.září 1971 v představení “Past na Hurvínka”., © archiv Divadla Spejbla a Hurvínka

  Posledně jste viděli jedny z nejstarších fotografií, na kterých jsem byl zachycen nejen já, ale také Mánička, taťulda a Žery. Dnes se proto podíváme "na zoubek” další člence naší rodiny, kterou jistě moc dobře znáte a sice paní Kateřině.

  Mániččina bábinka, plným jménem, paní Kateřina Hovorková, není tak stará, jak by se mohlo zdát! Možná to nezní zrovna uctivě, ale zato je to čiro čirá pravda. Paní Kateřina je z nás pěti totiž nejmladší. Letos v září oslaví teprve 39. narozeniny! Což je, jak jistě sami uznáte, ve srovnání s Mániččinými a Žerykovými osmdesátinami, úplně zanedbatelný věk.

  web s+h

  Webové stránky Divadla S+H najdete na adrese www.spejbl-hurvinek.cz

  Ještě než se paní Kateřina stala Mániččinou bábinkou, k čemuž došlo 12. září 1971 v představení "Past na Hurvínka”, měla v divadle několik předchůdkyň. Jmenovitě paní Frňoulovou, paní Drbálkovou, a nakonec paní Švitorkovou. Neměly toho mnoho společného, spojovala je snad jen jména naznačující sklon k povídavosti a náklonnost k mému taťuldovi.

  Zde vidíte fotografii, zachycující paní Kateřinu při jejích prvních hereckých krůčcích. Jak viddíte, do dnešních dnů neztratila nic ze svého rozhodného elánu a svérázného půvabu. kterým své předchůdkyně zcela zastínila.


  Zde vidíte fotografii, zachycující paní Kateřinu při jejích prvních hereckých krůčcích.

  Paní Kateřina vnesla do našich životů řád, však také bývala dlouhá léta učitelkou.

  A proto o nás pečuje, abychom nezakrněli ani na duchu, ani na těle. Při pohledu na mě a na taťuldu vám však musí být jasné, že její usilí není vždy korunováno úspěchem.

  Možná si take rádi prohlédnete "předskokanky” paní Kateřiny:
  Fotografie paní Frňoulové se nedochovala. Na scéně se objevila poprvé v roce 1929 v roli dotěrné bytné. Byla to žena značných rozměrů, opatřená podbradky a květovanými šaty.

  Na následující fotografii již vidíte paní Drbálkovou a sice v přítomnosti Máničky. Pro ty, kteří neměli zatím příležitost vidět, jak Mánička vypadala ve svých začátcích, to může být překvapivé. Paní Drbálková účinkovala v našem divadle v letech 1939-1953.

  Paní Drbálková, jedna z předchůdkyň paní Kateřiny.

  Po odchodu paní Drbálkové posílila náš soubor roku 1955 paní Švitorková. Zdržela se však pouhých pět sezón. Zde ji opět vidíte spolu s Máničkou tentokrát při údržbě domácnosti.

  Po odchodu paní Drbálkové, posílila náš soubor roku 1955 paní Švitorková.

  A při pohledu na tuto fotografii již zcela jistě nejste na pochybách. Mánička s paní Kateřinou jsou zde zachyceny na naší chatě v době letních prázdnin. Jen bych rád upozornil, že to co vidíte – není zmíněná chata!

  Mánička s paní Kateřinou na chatě. Tedy kousek vedle chaty.

  Možná jste již zaslechli, nebo někde četli, že se v kinech od června promítá 3D záznam našeho divadelního představení "Hurvínek na scéně”, na který vás tímto srdečně zvu. V albu jsem našel také upoutávku k našemu prvnímu filmu z roku 1936. Jmenoval se "Všudybylovo dobrodužství”, a já jsem v něm divákům představil tehdy novou a moderní budovu Československého rozlasu. Ještě na začátku jsem pozdravil děti coby loutka, ale dál jsem již vystupoval jako animovaná postavička.

  Reklamní upoutávka z roku 1936

  Tak tedy vypadala reklamní upoutávka v roce 1936 a tak vypadá dnes:

  Plakát k 3D filmu Hurvínek na scéně

  A stejně jako před sedmdesátičtyřmi lety, tak i dnes se s vámi budeme těšit na viděnou!
  A abych nezapomněl, užijte si prázdniny!!!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 5. srpna 2010 ve 14:28.
  makysek000 v něm napsala:

  HaLuZ

  jÁáÁj HuRvÍneK____nWm ChO řÍcT___tAk Já NiC řÍkAt NeBuDu___25

  Příspěvek z 2. srpna 2010 v 11:36.
  gujki v něm napsal:

  jojo

  hurvínek je fajn, ale 3D, to asi ne

  buffy16 v něm napsala:

  Reakce na Aja222:

  Mas ho rada16