Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hurvínkovo ztracené album - 3. díl

  vydáno  •  Kultura · Divadlo · Předškolákům · Rodina
  Ahoj člobrdinky a člobrdíci, jsem tu opět s fotografiemi z našeho rodinného alba, tentokrát po prázdninové přestávce. Dnes bych se chtěl trochu víc věnovat Žeryčkovi. Mému chlupatému kamarádovi.

  © archiv Divadla Spejbla a Hurvínka

  V dubnu tohoto roku mu totiž bylo již neuvěřitelných 80 let a stejně dlouho se spolu kamarádíme!

  Zde vidíte našeho Žeryho v plné kráse spolu se mnou a taťuldou na dvou reklamních letáčcích ze třicátých let. Abyste si je prohlédli celé, tak si na ně klikněte.

  Další fotografie pak Žeryho zachycuje v první polovině 70. let. Na ní se zdá být jaksi mohutnější a chlupatější než dnes.

  Žery v plné kráse spolu se mnou a taťuldou na reklamních letáčcích z třicátých let 20. století.Žeryho v plné kráse spolu se mnou a taťuldou na reklamním letáčku z třicátých let 20. století.

  To víte, za ty roky se po jevišti něco naběhal a tak je dobře, že měl kde brát sílu.
  Hlavně je to však stále ten bílý psík s černými flíčky jako za mlada, který nezkazí žádnou legraci!

  Tahle fotografie vám napoví, pro co má Žery velkou slabost.

  Jak jsem si dodatečně všimnul, hned několik fotografií a obrázků shodně prozrazuje jednu Žeryho vášeň. A pro co že je Žery tak zapálený, že ho láká "společenství kulatého stolu"?

  Žery je foxteriér, ale otecko, když má hravější náladu, ho škádlivě nazývá polkateriérem.

  Dále vám na Žeryho mohu prozradit, že je foxteriérem, kterého otecko, když má hravější náladu, škádlivě nazývá polkateriérem.

  Žery má v současné době již svého čtvrtého tlumočníka, který za něj svědomitě "štěká". V současnosti je jím loutkoherec a zároveň tiskový mluvčí divadla pan Miroslav Polák.

  Žery je také zdatným cestovatelem! Jak by taky mohl chybět na našich zahraničních zájezdech! To by se nám pěkně stýskalo! Své role Žery odštěkal v mnoha jazykových variacích. Říkáte si možná, že štěkání zní všude stejně, ale nesmíte zapomínat, že Žery je docela upovídaný a dokáže vyjádřit víc, než jen běžné "haf!". Tím mám na mysli především jeho výmluvné a proslulé: "JO! JO!" a "NE! NE!" a to už stojí za překlad!

  Jak dosvědčuje tato fotografie, Žery se nebojí ani dobrodružnějších situací a pohybuje se směle nejen po zemi, ale jeli zapotřebí, tak i vzduchem.

  Jak dosvědčují další fotografie, Žery se nebojí ani dobrodružnějších situací a pohybuje se směle nejen po zemi, ale jeli zapotřebí, tak i vzduchem. Cizí mu nejsou ani nejrůznější důmyslné převleky. Zkrátka neváhá vzít osud do svých pacek a díky své duchapřítomnosti nás již mnohokrát vytáhl z pěkné bryndy.

  Z komedie Hurvínkovo dobrodružství.

  Stejně tak nám pomůže i v našem nejnovějším představení, které se jmenuje Hurvínkovo dobrodružství a na které bych vás závěrem dnešního pozastavení se nad fotografiemi z našeho rodinného alba rád pozval.

  Budeme se na vás spolu s Žeryčkem a samozřejmě i s ostatními členy naší rodinky těšit!
  Zatím se mějte fajn!

  Ahóóóóóóóój!
  Vás Hurvínek a spol.

  Žery proměněný k nepoznání.
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  sarahae v něm napsal:

  hurvajs

  je to super101021211811111110

  Příspěvek z 18. září 2010 v 11:07.
  hladoun v něm napsal:

  Reakce na hladoun:

  ale ta naketa je dobrá

  Příspěvek z 18. září 2010 v 11:05.
  hladoun v něm napsal:

  hladoun

  me to ani moc dobré nepřipadá5