Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Hvězdička Julie a Vánoce

  vydáno  •  Vánoce · Pohádky

  Máme tu čas Vánoc a s ním i období pohádek. Ty mám velmi v oblibě a jsem schopná prosedět u pohádek a vánočních příběhů celé dny. Pro mě jsou Vánoce svátky rodiny a klidu. A pohádky k nim patří. Jednu mám i pro vás...

  Vánoční stromeček, © 1v8na

  Byla jednou jedna hvězdička, která se jmenovala Julie. Hvězdička byla malá a bydlela na obloze mezi milionem dalších a dalších hvězd. Naše hvězdička však chtěla být výjimečná. Chtěla něco dokázat. Nechtěla být jen jednou z milionu hvězd.

  Jednoho večera připlula blíž ke kulatému Měsíci a ptá se ho: „Mistře, nevíte, čím bych já, malá hvězda Julča, mohla být užitečná? Co bych mohla udělat, aby se na mne nezapomnělo?“
  Měsíc jen líně pootevřel oko, dvakrát zamrkal a povídá: „Julie, každá hvězda je výjimečná. Každá někomu svítí a někoho někam dovede.“
  To se však Julii nelíbilo. Nechtěla být jako každá. A tak začala přemýšlet a přemýšlet, čím by mohla být výjimečná.

  Jednoho dne slyšela dvě jiné hvězdy, jak si mezi sebou povídají.
  „Bellatrix, slyšela jsi již o tom, že se chystá průvod do Betléma?“
  „Průvod? A jaký? A proč? O co jde, Navi?“ ptá se druhá hvězda.
  „Má se narodil Ježíšek a všichni spěchají mu vzdát hold. My jako hvězdy bychom měly taky spěchat.“

  Tohle Julii stačilo. Rozhodla se, že ona bude první hvězda, která všem posvítí na cestu. A tak se vydala na dlouhou pouť. Putovala po obloze velmi dlouho, než dorazila tam, kam chtěla – k Betlému. Viděla pastýře, kteří se běželi poklonit novému králi, viděla zvířátka, která šla vzdát hold.

  Jak tak putovala oblohou, tak si ji najednou k sobě povolal samotný Měsíc.
  „Julie, stále chceš být výjimečná a užitečná hvězdička?“ zeptal se jí vážně.
  Julie horlivě přitakala. „Ano, Mistře Měsíci. Vydala jsem se na cestu do Betléma, abych tam mohla svítit.“
  „Ano, to je od tebe ušlechtilé. Mám však pro tebe jiný úkol, Julie,“ řekl jí Měsíc.
  „A jaký, prosím?“ zeptala se Julie.
  „K mému uchu se doneslo, že se o narození Ježíška dozvěděl i král Herodes Velký. Ten je velmi zákeřný a bojí se o svou pozici na trůnu. Má strach, aby ho Ježíšek nesesadil a on tak nepřišel o moc. Chce nechat zbavit celý Betlém právě narozených chlapců. Honem, běž za Marií a Josefem a řekni jim, že musejí i s Ježíškem utéct. Nejlepší by bylo, kdyby utekli do Egypta. Tam se jim nic nestane. Pro tebe je, Julie, důležité se vrátit co nejdříve na oblohu. Pokud se nevrátíš, zhasneš na Zemi.“

  Julie, která najednou měla konkrétní jasný úkol, se ho vydala splnit. Putovala až do Betléma, kde našla Marii, Josefa i Ježíška a všechny ty, kteří ho přišli přivítat. Přemýšlela, jak by se mohla dostat blíž na Zem, ale tu ji napadlo, že sestoupí na stromek a vše kolem ozáří. Jak ji napadlo, tak se i stalo. Najednou si jí všichni všimli.

  Osvětlený vánoční strom

  „Poslyšte, Josefe a Marie! Vašemu Ježíškovi hrozí nebezpečí. Ze strany krále Heroda. Bojí se, že by mohl přijít o trůn, a chce nechat zmizet všechny novorozené chlapce. Utečte i s Ježíškem, dokud je čas. Utečte do Egypta, kde se zachráníte!“ ozvalo se najednou z osvětleného stromu. Někteří se po sobě začali koukat, jiní začali panikařit.
  „Dost!“ vykřikl Josef. „Děkujeme, že jste za námi přišli. Je na čase dát se na cestu! Já této informaci věřím.“ A tak se stalo to, že se všichni rozešli a Josef, Marie a malý Ježíšek se vydali na cestu do bezpečí.

  Jenže co naše hvězdička Julie? Ta stále chtěla být užitečná a chtěla doprovázet Ježíška na jeho cestě. A tak se vrátila na oblohu a cestovala společně s Ježíškem a svítila mu na cestu životem. Ježíšek si ji oblíbil. Mluvili spolu, hráli společně světelné hry a hvězdička Julie si připadala nejen užitečná, ale přišlo jí, že si našla i kamaráda. A co na to ostatní hvězdy? Byly i takové, které velmi záviděly a nelíbilo se jim, že se Julie kamarádí s člověkem. Ale tohle vyřešil náš Mistr Měsíc. Vysvětlil hvězdám, jak Julie zachránila Ježíška. A od té doby vždy jedna hvězda přesně 24. prosince sestoupí na Zem, aby ozářila betlém a vzdala hold hvězdě Julii.

  Betlémská hvězda

  A mně už teď nezbývá nic jiného, než vám jen popřát veselý a pohodový zbytek Vánoc a ať si poslední dny v roce 2021 užijete co nejlépe.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Anež v něm napsala:

  Moc hezká pohádka, 5 tlapek