Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  I já chci svého Avatara!

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Od té doby, co jsem v televizi zahlédla ukázku na film Avatar, nedala jsem doma našim pokoj. Přišel mi to dost dobrý film. Neočekávala jsem však, že to bude až tak suprový film!

  Z Cameronova filmu Avatar, © Bontonfilm

  Do kina jsem šla nakonec sama po té, co se kamarádka omluvila, že nemůže. Po koupi lístku a popcornu jsem se pohodlně usadila do sedadla a už jen vyčkávala začátek filmu.

  Celý film trval necelé tři hodiny. Pro toho, který Avatar nezhlédnul, může film být příliš dlouhý. Já však těch 161minut ani neregistrovala. Jen jsem se nořila do světa planety Pandory, do světa domorodců Navi a do Jackova Avara.

  U filmu se mi velice líbilo grafické zpracování mezi lidmi a domorodci Navi. Navi měli vlastní řeč, vlastní zvyky a své posvátné stromy. Někteří ovšem uměli i anglicky (u nás česky).

  Film vypráví o mariňákovi Jackovi, který je na invalidním vozíku. I přes neznalosti a malou fyzickou výkonnost se vydá na planetu jménem Pandora. Tam bude mít za úkol pomocí svého Avatara sblížit se s domorodci Navi, protože pod jejich posvátným stromem se nachází velké naleziště tzv. "šedého kamene", za který se bohatě platí.

  Z Cameronova filmu Avatar

  Po absolvování rituálů a výcviku s pomocí Navijské dívky, do které se časem i zamiluje, se stane jeden z Navů. Navijané Jackovi přirostli k srdci a nechtěl jim sdělit, že budou vyvraždění, pokud neopustí jejich posvátný strom. Navijané se tedy vzbouří. Ale víc už prozrazovat nebudu.

  Po skončení filmu (v půlce filmu byla 15minut přestávka) jsem vyšla z kina se slovy: "Chci svého Avatara!"

  Zajímá tě víc? Čti: Avatar přepisuje filmovou historii, tvrdí jeho režisér Cameron

  Avatar vydělal přes miliardu dolarů a má nakročeno k překonání Titaniku

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 150)

  Jake-Sally v něm napsal:

  Jake Sully

  Jenže ten tvůj Jack se tak nemonoval ale jmenoval se Jake. A já umím ten jejich jazyk. Kaltxi ngaru lo fpom srakl? Pro čechy: Ahoj, jak se máš? Eywa ngahu omatycaja!! Pro čechy: Eywa s tebou omatykaja! Raara! Skxavng lo navi! Aro ma quee lo shahaylu ksetse. Pro čechy: Ne! Blbci nepatří mezi na'vi! Ale má cop a spojení i ocas?


  A máš sem tam i nějaké chyby -------kikino.

  Příspěvek z 3. června 2010 v 11:36.
  Šavlozubý-tygr-Diego v něm napsal:

  Reakce na plemeno:

  to si jen myslíš

  Příspěvek z 3. června 2010 v 11:35.
  Šavlozubý-tygr-Diego v něm napsal:

  jo

  bomba film má hru i dvd4