Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Igráček se vrací s kufříkem či autem

  vydáno  •  Rodičům · Předškolákům · Hry, hračky
  Možná že někde na půdě máte po rodičích figurku kdysi velmi populárního panáčka Igráčka. Tu úplně první figurku vyrobili v roce 1976 ve společnosti IGRA a představovala zedníka. Každý rok pak v kolekci Igráčků přibyly čtyři nové modely.

  © archiv

  Celkem tak vzniklo asi 50 různých figurek, které se postupem času staly sběratelskými kousky. Nechyběl mezi nimi Igráček představující závodníka, námořníka, cestovatelku, vojáka, hasiče nebo kosmonauta.

  Už už to vypadalo, že Igráčci zůstanou jen ve vzpomínkách tehdejší generace dětí. Společnost Efko se však rozhodla, že vrátí Igráčka znovu na trh, ale že ho při té příležitosti trochu vylepší.

  Díky tomu má nový Igráček otočná zápěstí, pevnější konstrukci hlavy a další drobná vylepšení. V obličeji mu přibyl vystouplý nos a u některých figurek bradka či brýle. Igráček se nyní vyrábí v Novém Veselí u Žďáru nad Sázavou.

  Původnímu Igráčkovi dali podobu Jiří Kalina a Marie Krejchová. Novou podobu, včetně přenosného domečku a auta, mu navrhl designér Miloš Hába. Domek v podobě kufříku slouží nejen jako přenosný obal, ale vytváří i prostředí konkrétní profese.

  Igráček - automechanik

  Igráček - automechanik

  Pokud spojíte kufříků víc, můžete si vytvořit jakési malé městečko. Doktorka tak získala svoji ordinaci a automechanik servis. Igráčkovo autíčko je k dostání v několika verzích jako pick-up, osobní nebo MPV (víceúčelové). Více informací najdeš na www.igracek.cz

  Původní Igráče, zedník.

  Původní Igráček, zedník.

  Igráčci jsou perfektní :) x

  Autumn_Hoffman: My je máme ještě na chalupě, po mé mamce. Já si vždycky raději hrála s takovýma panáčkama než s panenkama...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 30. ledna 2011 v 19:58.
  světýlko v něm napsala:

  Reakce na světýlko:

  Příspěvek z 30. ledna 2011 v 19:58.
  světýlko v něm napsala:

  h

  Příspěvek z 27. prosince 2010 v 15:35.
  Risablesk3595 v něm napsal:

  Já už ho mám!

  K Vánocům jsem dostal automechanika igráčka,a je suprovej!
  A moje ségra dostala kuchaře igráčka.
  Máme z nich opravdovou radost(i ted)!!