Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Iluze versus realita

  vydáno  •  Vztahy
  Už jste se někdy vrátili do minulosti a přemýšleli nad tím, co jste chtěli být, co jste chtěli dokázat a realita vás pak tvrdě vrátila na zem? Mně se to tak bohužel stává pořád, ale i přesto všechno se tam ráda podívám a na chvíli nechám realitu za sebou.

  Žena, © Alík

  Docela závidím svému mladšímu já ty iluze, co ze mě bude, až budu větší. Jenže budoucnost je pak úplně jiná.

  Co jsem chtěla být já? Jako malá jsem si představovala, že ze mě bude třeba baletka, kytaristka slavné skupiny nebo herečka. Že udělám nějakou střední školu s maturitou, abych se pak mohla věnovat tomu, co chci a pak začít cestovat po světě. Dokonce jsem dělala spousty kroužků, chodila jsem na kytaru, na výtvarku, na balet i na moderní tanec.

  Jenže kvůli jistým událostem, jsem musela ze všech odejít a tak jsem ani jeden nedodělala. Jestli mě to mrzelo? Ovšem, že ano! Ale co jsem mohla dělat? Sama jsem si to zaplatit znova nemohla, neměla jsem z čeho. Navíc se mi do nich už zpátky nechtělo z jistých důvodů.

  Ale co jsem teď? Chodím sice na střední, ale spíš mi to přijde jako peklo. Na balet už nemám postavu a zmizela i jistá ohebnost. Kytaru jsem prodala a ten kroužek, do kterého jsem chodila, zrušili a poblíž žádný není.

  A vůbec můj život se mi nějak rozpadá. Když se teď podívám na ostatní spolužáky, tak v každém z nich vidím nějakou budoucnost, ale když se podívám na sebe, tak nevidím nic. Přijdu si zbytečná, jako bych tu zabírala místo někomu lepšímu...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 19. března 2016 v 15:17.
  Arto11 v něm napsala:

  Jsem podobná

  V podstatě tě chápu,a chci ti říct i když není život procházkou růžovým sadem některé chvíle za to stojí.Já bych také ráda žila ve světě fantazie,iluzi,kdo ne?Můžou tam být kým chtějí,jsou sami s sebou.Fantazii mám nejraději,jsem tam pořád i přes den,každý chce být svým a tam to jde.Nikomu lepšímu místo nezabíráš,nikdo není lepší ani horší,všichni jsme stejní,jen záleží na nás jaký jsme,a jak se proti životu postavíme.
  Nezoufej jsi skvělá25252521211616

  Příspěvek z 17. března 2016 v 17:00.
  ES v něm napsala:

  ono to nebude tak zlé

  Nikomu lepšímu místo nezabíráš, nikdo se na tvé místo nehodí tak, jako ty. To, že si to někdy vysníme jinak, je normální...ale určitě to takhle nevzdávej, můžeš prožít skvělou budoucnost, lepší než si dokážeš představit :) Tak jako se ti tvé představy náhle zhroutily, se ti můžou stejně náhle otevřít nové obzory 25