Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Imaginární přátelé

  vydáno  •  Volný čas doma · Kamarádství · Vztahy · Kamarádi
  Mám imaginární přátele. Myslím, že jsou skuteční, ale mrzí mě, že ostatní je nevidí. Ale co když i oni mají své imaginární kamarády?

  Červená Karkulka a její přátelé si ve filmu architekta a fotografa Miguela de Guzmána užívají novostavby víkendové chaty ve španělském El Espinaru., © Miguel de Guzmán, www.imagensubliminal.com

  Pokud někdo z vás má své imaginární přátele, rozumí mi. Jde o to, že třeba nezapadáte do skupiny tak skvěle jako ostatní. Tak si vytvoříte své vlastní kamarády, kteří existují ve vaší mysli. Je s nimi zábava, můžete se jim svěřit úplně se vším, dokonce i s tajemstvím nebo intimními problémy.

  Já sám mám spoustu imaginárních přátel, kteří se mnou jdou úplně všude. Nehádají se se mnou a když chci, tak tu zase být nemusí. Ti mí jsou někdy i dokonce zvířecí. Každý je jiný. Občas mě ale přepadne strach, jestli jsem si to nevymyslel nebo nejsem blázen? Pak ale přemýšlím o tom, že vlastně nedělám nic špatného. K okolí se chovám normálně a do společnosti díky nim i lépe zapadám.

  Takže pokud máte svého neviditelného kamaráda, nebojte se. On vám neuškodí. Já jsem díky nim i lepší člověk. Uklízím si, učím se apod. Myslím, že každý, kdo je ochotný mít svého tajemného přítele, ten může být šťastnější. I mí kamarádi z okolí mají své vlastní imaginární přátele, a přitom jsou normální. Jen kvůli tomu, že v ně věříte, nemusíte být trapní, nudní či blázniví.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. července v 16:32.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  Nemám imaginární přátele,ale imaginární lidí,co dříve skutečně žili.Je s nimi zábava,ale mrzí mě,že ti,co by je také chtěli vidět,je nemůžou vidět,protože...no...jsem si je představila.

  Příspěvek z 3. května 2014 v 16:50.
  kaculinda2002 v něm napsala:

  jo souhlas

  já jich mám mnoho a to od doby co do třídy přišla nová holka a rozvrátila mi celý život.Je to dost bláznivý ve svím věku je ještě mít ale co je mi s nimi nejlíp.

  Příspěvek z 1. května 2014 ve 21:47.
  E1234 v něm napsala:

  pravda

  Je to pravda. Ja nemam moc kamarádů, ale díky tomuhle jsem si jich našla celou hromadu. Já mám imaginární medúzu Rostlinku a im. kamarádku Irmu. A představte si, že když jim neco vykladam ta jsou uplně sticha :-) :-)