Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Inkluze? Jen trošku jiný

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 8. června 2018 v 15:15.
  ada-da-da v něm napsala:

  Pěkný článek, tvůj bráška je chudák

  Příspěvek z 7. března 2016 v 9:22.
  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na H_o_k:

  Přestup kamkoliv momentálně není možný, ale díky za radu.

  Příspěvek z 7. března 2016 v 9:19.
  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na 1DavidZez:

  Už se na tom pracuje, bohužel to jde pomaleji, než bychom si přáli. Děkujeme za podporu :)

  Příspěvek z 6. března 2016 v 9:59.
  1DavidZez v něm napsal:

  A co třeba požádat o asistenta?

  Ahoj, jsem taky jiný,mám odobrnou poruchu a už od školky mám asistentku pedagoga a do školy jsem nastoupil vloni v září. I zde mám asistentku. Paní učitelka taky není zrovna milá, ale dá se to vydržet. TeĎ je to asi tak měsíc, co jsem dostal speciálně vycvičeného pejska, který mi pomůže navazovat vztahy s okolím a uklidní mě, když bude třeba. Držím pěsti bráškovi a určitě problém s paní učitelkou zkuste vyřešit, ať bráška netrpí.

  Příspěvek z 1. března 2016 ve 21:28.
  Anael07 v něm napsala:

  Povzdech...

  Já sama jsem teď začala učit, ale učím na 2. stupni. Ve třídách mám spoustu dětí s ADHD, dyslektiky, dysgrafiky a také jednoho autistu. Vím, že k nim musím volit jiný - osobnější přístup a zároveň je jinak klasifikovat. Ostatní děti ve třídě jsou ale s těmito žáky natolik sžití, že jsem nikdy neviděla ani malý náznak šikany. Díky bohu. Oni také moc dobře vědí, že bych s nimi hned zatočila.


  Zpátky k článku... V ČR je problémem to, že jsou učitelé málo proškolováni na práci se žáky se speciálními potřebami učení. Sama to vím, protože ještě studuji vysokou školu. Celou tuto problematiku jsme si odbyli v jednom předmětu (speciální pedagogika) a dál jsme nijak neprobírali, jak s takovými dětmi ve škole zacházet. Samozřejmě, že to chce čas a praxi.


  Je mi líto, že toto musí tvůj bráška zažívat už na 1. stupni základní školy. Je hrozné, jak kruté někdy děti umí být a ještě horší je to, že tomu učitelé přihlížejí! Paní učitelku zřejmě obtěžuje práce s žáky, kteří se nějakým způsobem vymykají. Vím, že náročné připravovat pro žáky se speciálními potřebami jiné úkoly, ale to je učitelova práce. Mě osobně těší, když vidím, že jsou i tito žáci úspěšní a zapojují se do společných aktivit a práce v hodině je baví a zároveň něčemu učí.

  Příspěvek z 1. března 2016 ve 13:11.
  H_o_k v něm napsal:

  Škola

  Souhlasím, že potvrzení psychologa je určitě dobrým začátkem, ale dost pochybuji, že s danou učitelkou pohne, spíše naopak ("oni mě kritizují"). I kdyby došlo k přijetí asistentky, učitelka může prokazovat "neschopnost" dalšími způsoby.
  Bitvu s učitelkou nelze nikdy vyhrát. Jde o ztrátu času i nervů, a co je nejdůležitělší, tvému bratrovi nejspíš nepomůže. Navíc bude vždycky viděn jako ten, jehož rodiče dělají problémy.
  Je mi líto, ale jediné řešení vidím v přestupu buď do jiné třídy, nebo rovnou na jinou školu, ve které panuje lepší atmosféra a přístup obecně . Někteří ředitelé se sami snaží zajistit pro své pedagogy školení a motivovat je, nebo naopak sami učitelé jsou sami takto naladěni.
  A samozřejmě různé alternativní školy, ve kterých bývá osobnější přístup - Waldorf, Montessori, Dalton ... To možná posoudí v PPP.
  Hodně štěstí

  Příspěvek z 29. února 2016 v 11:21.
  PavlaC v něm napsal:

  Promiňte, nereagovala jsem citlivě...

  Reakce na Kozesinka:

  mrzí mě to. Vy máte doma brášku, já staršího chlapečka, který půjde tohle záři do školy. Váš článek mnou otřásl, proto se omlouvám, za svojí reakci.

  Příspěvek z 27. února 2016 ve 23:50.
  surikatka100 v něm napsala:

  přesné

  Já mám taky brášku trochu jinýho ale mám ho moc ráda.pomaham mu a atd.

  Příspěvek z 26. února 2016 v 18:46.
  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na PavlaC:

  Asi jste vůbec nepochopila podstatu článku. Že je bráška autista, to víme všichni. S učitelkou vedeme pochopitelně otevřený boj. Mojí snahou bylo, aby děti věděly, že takoví lidé prostě existují a je hyenismus kohokoli šikanovat jen proto, že se odlišuje od ostatních. Díky, že máte potřebu mi vykřičet do obličeje, co je mi známo.

  Příspěvek z 26. února 2016 v 17:12.
  verbum v něm napsal:

  poděkování

  Moc děkuji za článek. Je vidět, že máš svého brášku moc ráda. .. a moc bych si přál, aby Tvůj braška dostal učitelku, ktera mu bude rozumět. Zažil jsem něco takového a tak vím jak se asi braska musí cejtit.
  Držím palce i cele Tvé rodině, neboť bráška Vás ted moc potrebuje. Sam na sobe vím a jak jsem se cejtil, když ani doma jsem oporu nemel.


  Martin (verbum)

  Příspěvek z 25. února 2016 ve 14:51.
  kílA- v něm napsal:

  neživý 5 dnů do konce

  11121314151617181920212324252627123456811

  Příspěvek z 25. února 2016 ve 14:25.
  kílA- v něm napsal:

  Reakce na a_u:

  za vulgarismy vám zablokují nebo zruší účet pozor1

  Příspěvek z 25. února 2016 v 8:24.
  PavlaC v něm napsal:

  Bráška není trošku jiný, trpí poruchou autistického spektra

  Moc krásně jste o svém bráškovi napsala. Váš bratr je podle všecho, co jste popsala klasickým a přímo učebnicovým příkladem člověka s Aspergerovým syndromem. Tito lidé mají někde přidáno a to tak, že až na hranici geniality - často jsou to matematika, protostorová představivost nebo práce s počítačem - a někde ubráno, nejčastěji v oblasti sociální.

  Vypadá to, že pocházíte z milující a laskavé rodiny, proto by Vaši rodiče - jakožto zákonní zástupci dítěte, měli napnout všechny síly a snažit se mu pomoci a to následujícím způsobem:

  kontaktovat speciálně-pedagogickou poradnu pod kterou spadáte podle místa bydliště nebo školy, kam bratr chodí.

  S příslušnou psycholožkou si domluvit termín návštěvy s braterem, vzít si její email a tento článek jí poslat mejlem, aby věděla, na co se má připravit. Psycholožka na základě psychotestů bratra vypracuje posudek. Ten dostanou rodiče do ruky a na jeho základě můžou ve škole žádat úlevy a nebo dokonce asistenta, na kterého mají děti s touto diagnózou velmi často nárok. Připadá ještě v úvahu přeřadit Vašeho bratra na školu speciální (neplést si se zvláštní), kde je snížený počet žáků ve třídě a výuku provádí speciální pedagogové, kteří mají zkušenosti a taky větší možnosti se dětem individuálně věnovat. Služby psych-pedagogické poradny i vypracování posudku jsou zdarma.

  To, jak se učitelka chová k Vašemu bratru se nazývá ŠIKANA. Zde je to o to horší, že dospělý šikanuje dítě.  Vaši rodiče by měli paní učitelku PÍSEMNĚ (to je velmi důležité - protože co je psáno, to je dáno) upozornit na její nevhodné chování vůči Vašemu bratru. Pokud to nepomůže, obrátit se - opět písemně - na ředitele/ředitelku školy. Idálně v době, kdy už budou mít v ruce psychologický posudek od psychologa. V každé škole dnes působí buď psycholog a nebo výchovný poradce. Dobré by se bylo - opět už s posudkem v ruce, obrátit se i na něj. Paní učitelce by totiž toto chování nemělo jen tak projít. Na psychice Vašeho bratra to může zanechat velmi vážné stopy, které si s sebou ponese celý život.

  Zde je odkaz na organizaci, zabývající se touto problematikou:

  http://www.praha.apla.cz/aspergeruv-syndrom-2.html


  Pokud byste měla nějaké další dotazy, nebo si chtěla promluvit, kontaktujte mě na:
  pavla tecka capkova zavinac seznam tecka cz

  Příspěvek z 24. února 2016 v 19:44.
  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na Mistr25:

  Věděla o čem?

  Příspěvek z 24. února 2016 v 16:36.
  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na a_u:

  ale věděla o tom? Z toho článku jsem to moc nepoznal.

  Příspěvek z 23. února 2016 v 16:53.
  a_u v něm napsala:

  Ta učitelka musí být ale pěkná kráva. Já být matkou, pěkně si na ni došlápnu...To přece není možný!
  Bráškovi přeju jen a jen štěstí do života, ať pozná hlavně tolerantní a chápající lidi :)

  Příspěvek z 23. února 2016 ve 14:52.
  liana001 v něm napsala:

  Supr

  Je to Supr článek. Já bych brášku přeřadila do jiné třídy. Ale musíš pochopit, že učitelka tam má dalších 20 dětí a nemůže se věnovat jen jemu, ale zase tak bezohledná! To už je taky moc

  Příspěvek z 22. února 2016 v 17:19.
  IQfish03 v něm napsala:

  Seper!

  Úžasný článek. Nemyslím tím jen z češtinářského hlediska, ale i obsahově. Jsem ráda, že lidi jako ty píší články. Tento jeden je krásný. Díky za prima počtení!26

  předchozí 1 další